//ازدواج با زن مطلقه باید ها و نباید ها

ازدواج با زن مطلقه :

حقیقتی انکار ناپذیر در بین زوجینی که از یکدیگر جدا می شوند وجود دارد و آن هم این است که بعد از طلاق ،  دیر یا زود به فکر تشکیل زندگی مجدد و یا بوجود آوردن رابطه زناشویی جدیدی می افتند . برخی از مردان بعد از جدایی به دنبال ازدواج با زن مطلقه هستند .

ازدواج با زنان مطلقه مشکلات خود را دارد که به چند سر فصل اصلی منتهی می شود. سعی داریم در این مقاله با بیان این سری مشکلات و ارائه راهکار هایی برای برخورد با این رخداد ، شما را از مسائل و زوایای پنهانی آن آگاه سازیم .

مشکلات ازدواج با زن مطلقه

بدست آوردن اعتماد :

قطع به یقین می توان مهمترین چالش و سخت ترین بخش ازدواج با زن مطلقه را ، بدست آوردن اعتمادی دانست که قطعا در رابطه ی قبلی  از بین رفته است .

بدست آوردن اعتماد زنانی که در رابطه قبلی خود شکست خورده اند ، تا حد زیادی کار سخت اما امکان پذیری می باشد که این سختی یکی از سرنوشت ساز ترین چالش ها در ازدواج با افراد مطلقه می باشد .

باور غلط مردان راجع به ازدواج با زن مطلقه :

بسیاری از مردان جوان که به دنبال ایجاد رابطه با زنان مطلقه می باشند ، یک دلیل مشخص را در ذهن خود دنبال می کنند . آن هم این است که زنان مطلقه تجربه ی بیشتری دارند و به قولی مدیریت زندگی را به دست زنان می سپارند .

این تفکر که با بی مسئولیتی و بی تجربگی در ذهن افراد شکل می گیرد ، از واقعیت ها بسیار دور می باشد ، همانطور که می دانیم زنان مطلقه با توجه به شرایط زندگیشان از تجربه بیشتری در مدیریت عاطفی خود بهرهمند هستند اما اینکه مدیریت کل خانواده ی شکل گرفته را به دوش زنان محول کنیم و باور این که زنان در اینگونه ازدواج ها “مادر دوم ” می باشند ، به شدت غلط و نادرست است.

مشکلات ازدواج با زنان مطلقه

انتطارات کمتر زنان مطلقه :

بسیاری از مردانی که به این نوع ازدواج ها ترغیب می شوند در ذهن خود انتطارات کمتر زنان مطلقه مثل : برگزار نکردن مراسم عروسی یا راضی شدن به مراسم های کوچکتری را در ذهن خود می پرورانند .

دلسوزی ممنوع  :

همه ما تجربه برخورد با افرادی که خود را فرشته نجات دیگران می ببینند ، داریم . این افراد در برخورد با هر صحنه ای که روح آنان را می آزارد به نوعی خود را مقصر می دانند و سعی می کنند بدون در نظر گرفتن عقلانیت و شرایط خود ، هر طور که شده به آن شخص کمک بکنند .

در ازدواج با زنان مطلقه ، گاهی مردان به سبب فرهنگ نهادینه شده فکر می کنند ، این افراد نیاز به دلسوزی دارند و سعی می دارند تا با ایجاد رابطه شرایط زندگی را برای آنها تغییر بدهند .این عقیده و باور از ریشه غلط می باشد زیرا هیچکس در این دنیا مسئول تصمیمات نادرست شخص دیگری نمی باشد و با دلسوزی بیجا نباید سعی در خوشبخت کردن دیگران داشته باشیم .

گذشته را فراموش کنید :

اگر با فرد مطلقه ازدواج می کنید باید سعی کنید که گذشته این شخص را فراموش کنید و رابطه گذشته او را به خاطر او نیاورید .اگر شما دائما به وی یاد آوری کنید که وی در رابطه قبلی شکست خورده است در حقیقت او را در شرایط رابطه ی قبلی او قرار می دهید  و وی آزردگی ها و دل شکستگی های قبلی را با خود حمل خواهد کرد اما اگر برعکس شما باید به او کمک کنید تا گذشته را در همان زمان گذشته رها کند و سعی کند شروع جدید و دوباره ای با فراموش شکست ها ، داشته باشد .

یک نکته مهم :

همانطور که اشاره کردیم ، ازدواج با زن مطلقه به خودی خود نمی تواند اشتباه باشد اما به سبب وجود باورهای غلط که در فرهنگ ما نهادینه شده است و بی تجربگی افراد در این رابطه ها ، خطا کردن در این نوع ازدواج ها می تواند زمینه ساز اشتباهات جبران ناپذیری باشد و از طرفی برای زنانی که یکبار شکست در روابط عاطفی را تجربه کرده اند ، شکست دوباره می تواند غیر قابل پذیرش باشد .

یکی از بهترین کسانی که می توانند شما را در زمینه ی مشکلات ازدواج با افراد مطلقه کمک بکنند ، مشاور و روانشناس بالینی می باشند زیرا آنها با آنالیز ذهنی افراد و بررسی اهداف ازدواج در بین زوجین می توانند ، واقعیت هایی بر حسب علم و تجربه را برای شما بازگو کنند .

2020-07-19T12:22:33+04:30توسط |دسته‌ها: روانشناسی زوج|یک دیدگاه

یک دیدگاه

  1. Avatar
    حميدرضا ژوئن 28, 2020 در 7:26 ب.ظ پاسخ

    ضمن عرض سلام و خسته نباشید چند سال پیش با یک خانم مطلقه آشنا شدم و بعد از یه مدت اقدام به ازدواج کردیم اما بعد از یک مدت مشکلاتی مثل عدم اعتماد و مقایسه با مرد گذشتش شدم . برای حل این مشکل شما چه راهی پیشنهاد میکنید. خیلی خیلی ممنون بابت راهنماییتون

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم