خانه/مشکلات جنسی/اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به پورنوگرافی:

در حدود یک قرن پیش با گسترش صنعت عکس برداری و تصویر برداری فیلم ها و تصاویر پورنو ساخته شدند . پورنوگرافی تصاویر و صحنه هایی بی سانسور از یک رابطه جنسی بودند و چنین چیزی تا قبل از آن دوره مرسوم و معمول نبود . اما در دهه های اخیر به سبب دسترسی هر چه راحت تر مردم به شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت ، پورنوگرافی به سادگی آنچه از قبل بود در اختیار همه رده های سنی قرار گرفت .

اعتیاد به پورنوگرافی

با آسان شدن دسترسی به فیلم  های پورن به تبع جامعه مخاطب بیشتری برای تماشای آنان بوجود آمد و با گذشت زمان و بررسی بیشتر آن که نگاه کردن به فیلم پورن چه تاثیری بر روی روح و روان هر شخصی ممکن است بگذارد ، پدیده ای به اسم اعتیاد به پورنوگرافی بوجود آمد .

همانطور که گفته شد با بررسی انجام شده بر روی تاثیر پورن بر روی افکار و جسم افراد ، دانشمندان و روانشناسان متوجه تاثیر مخرب و عواقب منفی آن بر انسان شدند .

آیا اعتیاد به پورنوگرافی واقعی است ؟

اعتیاد به پورن چه تاثیری می تواند بر روح افراد بگذارد ؟

آیا می توان این آثار منفی و مخربی که بعد از دیدن فیلم های پورن به روح و جسم شخص وارد شده است را جبران و درمان نمود ؟

آیا اعتیاد به تماشای فیلم های غیر اخلاقی می توانند ، آینده زندگی زناشویی و روابط جنسی فرد با زوج خود را تحت تاثیر خود قرار بدهد ؟

روش های درمان اعتیاد به پورن چه می باشد ؟

در ادامه سعی می کنیم تا تمامی ابهامات و سوالات شما در باره اعتیاد به پورن را برطرف نماییم و در نهایت با بیان تکنیک هایی سعی می کنیم تا روش های درمان اعتیاد به پرنوگرافی را بررسی بنماییم .

اعتیاد به فیلم های غیر اخلاقی چیست ؟

تمامی افرادی که روز اول به صورت خود آگاه یا ناخود آگاه با یک صحنه از فیلم پورن برخورد داشتند ، اعتقاد داشتند این بار دفعه اول و احتمالا دفعه آخری می باشد که آنها خود را مشغول به تماشای چنین صحنه هایی می بینید .

براساس تحقیقات اخیر ، تماشای فیلم های  پورن دقیقا در ذهن همان فرآیندی را بوجود می آورد که اعتیاد به مواد مخدر و یا مشروبات الکی بوجود می آورد . بعد از آن که شخص مدتی را به صورت تفریحی مشغول تماشای فیلم های پورن شد ، ناگهان می بیند که در ذهن او اعتیاد به فیلم های غیر اخلاقی بوجود آمده است. که نگاه نکردن به این فیلم ها برایش به شدت سخت و دشوار می شود. .

در طی تحقیقات اخیر ثابت شده است. در بین افرادی که اعتیاد به پورنوگرافی پیدا می کنند ، تنها درصد کمی از آنان می توانند به صورت خود جوش اعتیاد به تماشای آن را کنار بگذارد و در همین تحقیق نشان داده شده است که اعتیاد به فیلم های غیر اخلاقی و عکس های پورن عامل بسیار قوی و محکمی در بوجود آمدن اختلالات جنسی می باشد .

اعتیاد به پورن بیتشر در چه سنی می باشد ؟

همانطور که گفته شد ، با گسترش دنیای ارتباطات و دسترسی بیشتر و رایگان به فیلم های پورن باعث شد که انتشار و تماشای فیلم های پورن در هر رده سنی بوجود بیاید . در گزارشات اخیر از طرف انجمن روانشناسان ، بیشتر افرادی که مشغول به تماشای فیلم پورن هستند ، نوجوانان و جوانان و حتی در مواردی بزرگسالان می باشند .

تماشای فیلم های پورن هیچ محدودیتی ندارند و هرکسی سعی می کند با تماشای این صحنه ها خوراک ذهنی خود از نظر جنسی را تامیین نماید ، در صورتی که همه افرادی که اعتیاد به پورن دارند. بر این عقیده اند که این خوراک ذهنی ، خوراکی بسیار مسموم و نا ماسب برای افراد می باشد و تماشای این دست فیلم ها می تواند زمینه بسیاری از مشکلات فکری و ذهنی را در افراد بوجود بیاورد که جبران چنین اختلالات فکری بسیار زمان بر و هزینه بر می باشد .

تماشای فیلم های پورن و اختلالت جنسی

تماشای فیلم های پورن به سبب صحنه هایی که بسیار غیر واقعی است  و در آن دو نفر از احساسات انسانی خارج شده و یکدیگر را به چشم یک وسیله جنسی می بینند ، باعث می شوند تا اختلالات جنسی و یا زمینه اختلالات جنسی در هر فردی بوجود آید. و این اتفاق اجتناب ناپذیر می باشد .

برای مثال در بسیاری از فیلم های پورن تشویق به رابطه جنسی سه نفره و یا رابطه جنسی با نزدیکترین ترین افراد زندگی شخصی هر نفر را نمایش می دهند . خارج از آن که این گونه فیلم ها باعث از بین حجب و حیا فرد در محیط خانوادگی او می باشد. و زمینه تشویق را برای انجام چنین افسارگسیختگی های جنسی را بوجود می آورد ، وقتی شخصی اعتیاد به فیلم پورن داشته باشد در زندگی آینده اش با زوج خود دیگر نمی تواند آنچنان که باید  از رابطه جنسی احساس لذت کند و با پرورش چنین فانتزی های جنسی در ذهن خود و بیان آن ها باعث بوجود آمدن مشکلات جنسی و زناشویی می شود .

یا برای مثال فردی که در نوجوانی و جوانی اعتیاد به پورنگرافی داشته  و سعی کرده است این گونه خود ارضایی کند وقتی که تشکیل خانواده داد  و قصد انجام رابطه جنسی با زوج خود را داشت ، با تصویری به شدت متفاوت با صحنه فیلم های پورن می شود و اختلالاتی همچون اختلال در نعوظ  و یا اختلال زودانزالی با وی همراه است .

به طور کلی اختلالاتی که بعد از تماشای فیلم پورن گریبانگیر افراد می شود شامل موارد زیر می باشد :

  • اختلال اعیتاد به خود ارضایی
  • اختلال زود انزالی
  • اختلال در نعوظ
  • کم توانی در رابطه جنسی
  • احساس خجالت در رابطه جنسی
  • افسردگی
  • گوشه گیری و انزوا
  • عزت نفس پایین
  • فانتزی های جنسی نا مناسب

عوارض اعتیاد به پورن

عوارض اعتیاد به تماشای پورن :

عوارض و مشکلات اعتیاد به تماشای پورن بیشمار است. عوارضی همچون از دست دادن قوای جنسی ، از دست دادن اعتماد به نفس ، عدم ارضای جنسی به شریک جنسی و… همچنین یکی از دلایل مهم سرد مزاجی مردان تماشای فیلم های پورن می باشد . در اینجا ۳ مورد از مهم ترین عوارض تماشای پورن را برایتان شرح داده ایم.

سیر نشدن از فانتزی های جنسی :

هر شخصی که به فیلم های پورن اعتیاد پیدا می کند قطعا با بی اخلاقی های جنسی همچون ، سکس سه نفره، تنوع طلبی جنسی ، پدوفیلی یا بچه بازی ، همجنس گرایی و … را آشنا می باشد .تماشای این چنین دسته بندی های فیلم پورن باعث می شود تا فرد در فانتزی های جنسی به هیچ وجه کم نگذارد .

درد های جسمی فراوان :

فردی که اعتیاد به تماشای فیلم پورن دارد مجبور است برای ارضای شهوت جنسی خود ، خود ارضایی کند .

خود ارضایی کردن علاوه بر آنکه مضرات بی شماری بر ذهن و روح افراد می گذارد عامل بوجود آمدن درد های جسمانی همچون مچ درد ، کمر درد ، سر درد و گردن درد می شود .

پریشان حالی :

تماشای فیلم هاب مستهجن تاثیر بسیار زیادی بر روابط دوستانه و خانوادگی با سایرین دارد . پریشان حالی و بی حوصلگی و عصبانیت دائمی باعث می شود تا کم کم افراد از دور و اطراف چنین فردی پراکنده بشوند و حتی در زندگی زوجین ممکن است موجب طلاق زوجین شود.

درمان اعتیاد به پورن :

درمان اعتیاد به پورن همواره به وسیله سه عامل اتفاق می افتد که در ادامه به شرح و تفضیل آن می پردازیم :

روان درمانی :

بخش عمده از اعتیاد به پورن می تواند با تکنیک ها و تمرین هایی مربوط به ترک عادات برطرف می شود و برای آموختن چنین تکنیک هایی باید از یک روانشناس و متخصص در زمینه مشاوره جنسی کمک گرفت .

دارو درمانی :

در دنیای امروز با تحقیقات گسترده بر روی ذهن افرادی که به تماشای فیلم های پورن اعتیاد دارند ، دارو هایی کشف شده است که کمک می کند تا روند روان درمانی با سرعت بیشتری پیش گرفته بشود . البته استفاده از چنین داروهایی بدون ضرر نمی باشد و بهره بردن از این دست دارو ها بر اساس تجویز پزشک روان درمان می باشد .

تغییر در سبک زندگی :

ایجاد تغییر هایی در سبک زندگی فردی می تواند باعث شود تا فرد دست از عادات نادرست خود بردارد . ایجاد سرگرمی ها متنوع و متفاوت مثل ورزش کردن ، کتاب خواندن ، فیلم دیدن ، اختصاص ساعتی در طول روز برای ارتقا شخصیت نفسی باعث میشود تا فرد کم کم عادات مناسب را جایگزین عادات آسیب رسان کند.

2022-12-13T14:38:34+03:30توسط |دسته‌ها: مشکلات جنسی|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم