خانه/خیانت/ برخورد با خیانت زن | با خیانت زن چگونه برخورد کنیم

 برخورد با خیانت زن 

اغلب مردان بعد از خیانت همسرانشان دچار خشم زیادی می شوند و از آن جایی که غرورشان لطمه دار شده ، ممکن است به فکر انتقام گرفتن از هر دو نفر بیفتند ؛ اما بهترین برخورد با خیانت زن چیست ؟

بعد از برخورد با خیانت زن مردان چه رفتاری را باید از خود بروز دهند؟

تلافی،انتقام و جدایی یا بخشش و از سر گرفتن رابطه؟

در ادامه مطلب سعی می کنیم عواملی که باعث خیانت زنان می شوند و نحوه برخورد مردان با خیانت زنان و هر یک از رفتار ها و واکنش ها را بررسی کنیم.

اطمینان یافتن از خیانت

در اولین قدم باید از خیانت همسر خود مطمئن شوید ، زیرا در غیر این صورت ممکن است لطمه ی بزرگی به زندگی خود وارد کنید . اگر از روی شک همسر خود را به خیانت متهم کنید باعث به وجود آمدن ناراحتی و بی اعتمادی میشوید و حتی امکان دارد رابطه شما به جدایی ختم شود.

برخورد با خیانت زن

اولین قدم برای این کار بررسی نشانه های خیانت زن می باشد در صورت وجود مدارک کافی و اطمینان نیز بهترین گزینه صحبت با همسر است ، هر چند که این مکالمه بسیار سخت و ناراحت کننده است اما باید ابهامات خود را برطرف کرده و حرف های همسر خود را هم بشنوید.

 

چونه با خیانت زن برخورد کنیم

با خیانت زن چگونه برخورد کنیم

به همسر و خودتان زمان بدهید .

برای داشتن بهترین برخورد با خیانت زن بهتر است؛ برای تصمیم گیری هم به خود و هم همسرتان زمان دهید. شما برای کنترل احساسات خود و درک بهتر شرایط نیاز به زمان دارید . همسر شما هم ممکن است احساس سرخوردگی و پشیمانی داشته باشد و زمان میتواند به هردوی شما کمک کند تا تصمیم بهتری بگیرید.

میتوانید مدت زمانی از زن خود فاصله بگیرید و هر دوی شما روی خودتان تمرکز کنید.

برای برخورد با خیانت زن احساسات خود را کنترل کنید

همه ی افراد چه مرد و چه زن پس از خیانت دچار احساسات گوناگونی مثل خشم ، ناراحتی ، انتقام، کمبود اعتماد به نفس می شوند. در برخی موارد حتی بیماری های روحی مثل افسردگی و اضطراب گریبان گیر زندگی فرد میشود اما بر مردان ، بیشتر خشم و عصبانیت غالب است.

خشم بیش از اندازه در مردان که میتواند ناشی از تفاوت نگاه جامعه به خیانت مردان و زنان و تعصبات بی جا و غلط باشد ، ممکن است منجر به اتفاقات تلخی شود پس کنترل این احساسات از مهم ترین کارهایی است که در برخورد با خیانت زن باید انجام دهید و برای این کار میتوانید از مشاور کمک بگیرید تا آسیب کمتری به خود و همسر خود وارد کنید.

 خشم چاره ی کار خیانت نیست 

 

این که شما از خیانت آسیب دیده اید و غرور شما خدشه دار شده کاملا درست است اما مجازات و خشم بیش از اندازه اوضاع را سخت تر و بدتر می کند و تمامی انسان ها در عصبانیت قدرت تصمیم گیری درست را از دست میدهند.

ممکن است کاری کنید که منجر به اتفاقی خطرناک شود یا راه ترمیم رابطه را از بین ببری و بعدا پشیمان شوید. پس با اینکه کار سختی است صبور باشید تا بتوانید به درستی تصمیم گیری کنید.

 

۱۰ عامل اصلی خیانت زن به شوهر

بیشتر مردان پس از خیانت همسرشان به دنبال علل آن هستند. مهم ترین دلیل خیانت زنان می تواند مشکلات مربوط به زندگی مشترک باشد و زن برای فرار از این مشکلات به سراغ رابطه ی دیگر میرود. هر چند که خیانت به هیچ عنوان قابل دفاع نیست اما دانستن دلایل آن می تواند به گرفتن تصمیم درست کمک کند.

 1. سردی مردان
 2. عدم توجه و نداشتن درک کافی مرد 
 3. ازدواج با اختلاف سنی زیاد
 4. برخورد های نامناسب
 5. بیماری همسر
 6. اعتیاد همسر به مواد مخدر یا مشروبات الکلی
 7. مشکلات مالی
 8. اعتیاد به رابطه جنسی
 9. تنوع طلبی
 10. عدم ارضای جنسی توسط همسر

و.. از جمله دلایلی هستند که باعث خیانت زنان می شود .

۷ نکته طلایی در برخورد با خیانت زنان

 

برای انکه در برخورد با خیانت زنان بهترین رفتار را داشته باشیم و کمترین آسیب را به خود و همسرمان وارد کنیم باید به هفت نکته زیر توجه داشته باشیم . البته رعایت بعضی از موارد زیر در بغضی از مواقع برایمان دشوار خواهد بود که به همین منظور باید به یک روانشناس خوب مراجعه کنیم .

۱- سرزنش نکردن خود | اولین قدم برای برخورد با خیانت زن

پس از احساس خشم ، فروپاشی غرور دیگر عاملی است که مردان را بسیار تحت تاثیر قرار می دهند. زن به هر دلیلی که مرتکب خیانت شده باشد، شما نباید خود را سرزنش کنید و به خود آسیب برسانید و دلیل خیانت زن را بی کفایتی خود بدانید زیرا همانطور که گفته شد این عمل به هیچ عنوان قابل توجیه نیست.

خیانت زنان در هر زمانی و به هر دلیلی ممکن است رخ دهد و نمیتوان آن را توجیه کرد و یا مقصر را فقط مرد یا فقط زن دانست. باید بر خود مسلط شده و افکاری که باعث اذیت میشوند را از خود دور کنید.

۲- نداشتن حساسیت بیش از اندازه در برخورد با زن خیانتکار

افرادی که خیانت میبینند علی الخصوص مردان همواره به دنبال جزئیات رابطه ی دوم هستند و می خواهند همه چیز  را در  رابطه با نفر سوم بدانند و ممکن است در ابتدا احساس خوبی نسبت به دانستن همه موارد داشته باشند اما آنها به شدت درگیر نفر سوم شده و از زندگی خود غافل میشوند علاوه بر اینکه ممکن است کنترل احساسات را نیز سخت کند.

از طرفی صحبت کردن با افراد دیگر در رابطه با خیانت زن حساسیت را افزایش داده و در ادامه با توجه به تاثیر گذاری تفکر سایر افراد ، تصمیم گیری دشوار تر میشود . بهتر است روی رابطه ی مشترک خود با همسر و تصمیمات آینده متمرکز شوید و از هر چیزی که باعث افزایش حساسیت و اذیت شدن میشود دوری کنید.

۳- تقویت روحیه خود 

فکر کردن مدام به خیانت زن می تواند شما را به طور کلی از زندگی دور کرده و روی شرایط روحی و کاری شما تاثیر گذار باشد. باعث ناراحتی بیشتر می شود و قدرت تفکر و تمرکز را از بین میبرد.  اما برای مدیریت شرایط و تصمیم درست بهتر است اول از همه شرایط خود را مدیریت و وضعیت روحی خود را کنترل کنید.

بهتر است تا جای امکان به کار های روزمره پرداخته و بیشتر با افرادی وقت بگذرانید که میتوانند اوقات خوشی را برایتان رقم بزنند. بیشتر کارهایی که دوست دارید انجام دهید و خود را با فیلم های کمدی و کتاب و … مشغول کنید تا کمتر به مسئله فکر کنید و کمک گرفتن از مشاور نیز میتواند در کنترل کردن شرایط روحی راهگشا باشد.

۴- افزایش آگاهی و تمرکز

ابتدا ممکن است به اعمال خشونت فکر کنید اما باید بدانید که برای برخورد با خیانت زن به هیچ عنوان نباید عجله کرد. باید تمامی راهکار های موجود را بدانید ، از حقوق و قوانین آگاه شوید و سنجیده عمل کنید. .عجله ممکن است سبب پشیمانی شما شود و راه بازگشتی باقی نگذارد. مشاور مناسب میتواند شمارا راهنمایی کند.

با همسر خود صحبت کنید، مشکلات رابطه خود را بررسی کنید، از دلایل خیانت آگاه شوید ، روی زندگی مشترکتان متمرکز شوید و همه چیز را تمام شده در نظر نگیرید. گاهی اوقات خیانت میتواند مشکلات زندگی را نشان داده و به شما کمک کند رابطه بهتری بسازید هر چند که کار سختی است . آگاهانه تصمیم بگیرید.

۵- سلامت جسمی و روانی

پس از خیانت هم شما و هم همسرتان باید از سلامت جسمی و روانی خود مطمئن شوید. همانطور که گفته شد خیانت زنان ممکن است به دلیل برخی بیماری های روحی و روانی اتفاق بیفتد و شما نیز ممکن است از این اتفاق آسیب زیادی ببینید.

از طرفی چون ممکن است از بیماری های فرد سوم مطلع نباشید ، هر دوی شما باید آزمایش هایی که مربوط به سلامت جسمی و جنسی است را انجام دهید .

۶- درک بهتر اتفاق و پذیرفتن آن

بسیار مهم است که خیانت زن را توجیه نکنید و باید بپذیرید خیانت چه در زنان و چه مردان اتفاقی قابل توجیه نیست اما از طرفی هم نباید بدون فکر و تحلیل ابعاد خیانت و  دلایل آن واکنش نشان دهید.

باید با همسر خود صحبت کنید و سخنان او را بشنوید و به دلایل آن بیاندیشید و احساسات خود را مدیریت کنید تا بتوانید به درک مناسبی برای تصمیم گیری برسید.

۷- عدم توجه قضاوت دیگران

تفکر سایر افراد نباید روی شما و تصمیماتتان تاثیر بگذارد. در اجتماع تابو های غلط بسیاری وجود دارد که یکی از آنها تعصبات بی جا در ارتباط با زنان است. خیانت زنان همواره موجب خشونت بیشتر و حتی قتل میشود اما باید دانست خیانت عمل قبیحی برای هر دو طرف است . و در برخورد با خیانت زن نباید به این تابو ها و باور های غلط توجه داشت.

چه مرد و چه زن در مواجهه با خیانت باید رفتار و واکنش خود را کنترل کنند و برای آینده خود تصمیم بگیرند و بدترین برخورد با زن خیانتکار تصمیم به مجازات و تنبیه روحی و جسمی او است. کاری که میتوانید انجام دهید جدا کردن زندگی خود از فرد خیانتکار یعنی همسرتان است.

برای داشتن بهترین رفتار با خیانت زن به روانشناس مراجعه کنید. 

 

خیانت میتواند صدمات شدید روحی را برای شما ایجاد کند پس مراجعه به مشاور و راهنمایی خواستن از او یکی از بهترین راه هاست. اینکه شما از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید کار درستی نیست زیرا ممکن است آن ها رازدار نباشند و مسائل شخصی زندگی شما بر سر زبان ها بیفتد یا به خود و همسرتان برچسب هایی زده شود.

در این شرایط مشاوره خیانت بهترین راه است چرا که  با فردی مطلع و با تجربه و مورد اعتماد مشورت می کنید تا هم شرایط روحی خود را بهبود ببخشید هم تصمیم گیری بهتری داشته باشید. مشاور میتواند موضوع را هم از جانب شما و هم از جانب همسرتان شنیده و بدون قضاوت و طرفداری راه های مناسب را به شما نشان دهد.

تصمیم نهایی

پس از صحبت با همسر خود و مشاور و بررسی تمام اتفاقات در نهایت تصمیم گیرنده شما هستید. اگر همچنان به همسر خود علاقه دارید و زن شما هم ابراز پشیمانی کرده و فکر میکنید رابطه شما قابل ترمیم است پس میتوانید گذشته را فراموش کنید و زندگی خود را از نو بسازید. و شاید این بهترین رفتار با خیانت زن باشد .

اگر هم فکر میکنید نمیتوانید با خیانت زن خود کنار بیایید بهتر است از هم جدا شوید تا بتوانید زندگی بهتری برای خود بسازید.

2021-11-28T18:08:35+03:30توسط |دسته‌ها: خیانت|31 دیدگاه

31 دیدگاه

 1. Avatar
  سعید مارس 14, 2021 در 2:05 ب.ظ پاسخ

  خیانت قابل بخشش نیست مخصوصا اگه دلیل خیانت تنوع طلبی جنسی شخص باشه، اما چون تقریبا تمام زنها داشتن تنوع جنسی رو انکار میکنن، این دلیل خیانت معمولا پنهان باقی میمونه.

 2. Avatar
  فرهاد آوریل 4, 2021 در 8:06 ق.ظ پاسخ

  سلام همسر من خانمی 36 ساله است و مشغول به خیانت است در چند مورد به من اثبات شده است ولی خودش به هیچ وجه قبول ندارد وهمچنان به خیانت خود ادامه می‌دهد من چگونه می توانم اورا به زندگی باز گردانم

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی ژوئن 3, 2021 در 11:32 ب.ظ پاسخ

   سلام
   برای بررسی بهتر توصیه میکنم به یک روانشناس مراجعه کنید.

  • Avatar
   مهدی ژوئن 16, 2022 در 12:48 ق.ظ پاسخ

   ترجیح میدم مجرد بمونم و فقط تماشا کنم و سکوت کنم خیانت واقعا کار زشتیه برای مردی که تمام زندگی و جونشو فدای زنش و بچش میکنه با خستگی و این اوضاع کشور سختیها بیاد ببینه زنش بهش خیانت کرده من فک نکنم رواشناسی پیدا بشه جز عزرائیل که بتونه ادمو اروم کنه سخته واقعا من درک میکنم چون خودم قربانی هستم خوشیات میشه لحظه ای انسان سابق نمیتونی باشی قطعا

 3. Avatar
  مهرداد مولایی می 2, 2021 در 1:03 ب.ظ پاسخ

  سلام خانم دکتر
  من با یک خانمی میخوام ازدواج کنم که گذشته تلخی داشته
  مثلا پسر خاله ایشان ایشان رو مورد تجاوز قرار داده و به بکارت ایشان سدمه زده
  ایشون با چندین نفر دیگه هم رابطه داشته البته از طریق مجازی نه جنسی
  حالا من خیلی به ایشون مشکوکم و‌نمیتونم با خودم کنار بیام
  اگر ازدواج هم میخوام بکنم چون واقعا عاشقش هستم
  من تمام گذشتش رو فراموش کردم اما با پنهانکاری هاش اصلا نتونستم کنار بیام چرا که خیلی دروغ هم میگه
  درکل من عاشقشم و نمیخوام لطمه ای به رابطه ما بخوره
  ازتون میخوام کمکم کنید
  سپاس فراوان از محضر حضور سرکار خانم دکتر درویشی رو دارم
  ممنونم یا حق

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی ژوئن 3, 2021 در 11:43 ب.ظ پاسخ

   سلام
   وقت بخیر
   موضوع باید در جلسه خصوصی روانشناسی مطرح بشه،
   حتما از یک روانشناس کمک بگیرید.

 4. Avatar
  محمدرضا می 15, 2021 در 2:55 ق.ظ پاسخ

  سلام
  خیلی عالی بود این متن
  منم یه مشکل بزرگ دارم تو زندگیم میشه منو راهنمایی کنید؟
  شمالی از همدان

 5. Avatar
  محمد می 31, 2021 در 1:14 ق.ظ پاسخ

  سلام من یک پسر ۳۳ساله هستم ۸ساله که ازدواج کردم الان ۲تا بچه دارم راستش همسرم چند سال پیش موقعی که نامزد کرده بودیم با یک پسر عوضی رابطه داشته و بهم خیانت میکرده اوایل عقدمون..وقتی فهمیدم داغون شدم و عقدو بهم زدم و همه چیو به خانوادش گفتم ولی خودشو خانوادش دست بردار نبودن از من و بهم میگفت خلط کردم اشتباه کردم منو ببخش .و بعد از مدتی بخشیدمش..الان بعد از این ۸سال هر روز به خیانتش فکر میکنم تمام زندگی من شده این خانم و خیانت هایی که به من کرد.همیشه وقتی زنمو نگاه میکنم اونو با یه آدم دیگه درحال خیانت تصور میکنم تمام زندگیم شده کارای اون.لطفن کمکم کنید دارم از زندگیم از بچه هام از همه چی غافل میشم چیکار کنم حالم خوب بشه و این افکار مخرب به سراغم نیاد؟؟؟

 6. Avatar
  رضا می 31, 2021 در 1:15 ق.ظ پاسخ

  سلام من یک پسر ۳۳ساله هستم ۸ساله که ازدواج کردم الان ۲تا بچه دارم راستش همسرم چند سال پیش موقعی که نامزد کرده بودیم با یک پسر عوضی رابطه داشته و بهم خیانت میکرده اوایل عقدمون..وقتی فهمیدم داغون شدم و عقدو بهم زدم و همه چیو به خانوادش گفتم ولی خودشو خانوادش دست بردار نبودن از من و بهم میگفت خلط کردم اشتباه کردم منو ببخش .و بعد از مدتی بخشیدمش..الان بعد از این ۸سال هر روز به خیانتش فکر میکنم تمام زندگی من شده این خانم و خیانت هایی که به من کرد.همیشه وقتی زنمو نگاه میکنم اونو با یه آدم دیگه درحال خیانت تصور میکنم تمام زندگیم شده کارای اون.لطفن کمکم کنید دارم از زندگیم از بچه هام از همه چی غافل میشم چیکار کنم حالم خوب بشه و این افکار مخرب به سراغم نیاد؟؟؟

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی ژوئن 3, 2021 در 11:19 ب.ظ پاسخ

   سلام
   وقت بخیر
   با توجه موضوع خیانتی که شما میفرمایید و خیلی هم ازش گذشته، تصمیم به ادامه زندگی گرفتید ظاهرا فرایند بخشش و اعتماد سازی به درستی انجام نشده، توصیه میکنم این فرایند رو زیر نظر یک روانشناس حتما انجام بدید تا افکار منفی ، احساسات منفی رو از خودتون دور کنید.

 7. Avatar
  Masenrezaii می 31, 2021 در 3:23 ق.ظ پاسخ

  خانم دکتر مقاله کاملی بود و واقعا ازش بهره بردم ولی من بعنوان یک پدر جوان که به خودم و بچم خیانت شده هرچقدر تلاش میکنم درگیر افکار پوچ نشم نمیتونم واقعا سخته کسی که پاره تنت میدونستیش یروزی توی آغوش کسی دیگه باشه و براش ناز کنه واقعا مگه انسان نباشه تحمل کنه

 8. Avatar
  علی ژوئن 6, 2021 در 2:39 ب.ظ پاسخ

  سلامخانم من الکی قهرکرده رفته قربون خدا گذاشتن توقلبم دیشب ساعت۳.۵شب رفتم جلوی درمادرش انقدر پیام دادم که مجبور شده بود بیادبه هرزگی نتونست برسه الان بگم دادگاه آزمایش بنویسن معلوم میشه رابطه داشته

 9. Avatar
  علی ژوئن 24, 2021 در 8:15 ق.ظ پاسخ

  با سلام
  من دو سال پیش از رابطه خانمم با یه مرد اتفاقی آگاه شدم.اونم از طریق پیامکهایی که مرده فرستاده و تو لیست پیامهای مسدودی گوشی اومده.خانم من اختلال دو قطبی داره و ریتالین مصرف میکنه.در حالی که من قرصاشو بموقع براش میخریدم خودش انکار میکنه و میگه اون مرده فقط برا من قرص میخریده و رابطه ای بین ما نبوده.ولی برا من باورش خیلی سخته چون تو پیامکها نشونه ای هست که همسرم هم به این رابطه رضایت داشته.من واقعا موندم چیکار کنم بعضی وقتها بخاطر پسر چهار ساله ام میگم تحمل کنم ولی بازم فکر خیانتی که کرده منو آزار میده.چون علیرغم اینکه میگه رابطه ی جنسی بین ما نبوده ولی من نمیتونم باور کنم .چون تناقض تو حرفاش هست.

 10. Avatar
  رررررررر جولای 23, 2021 در 2:58 ق.ظ پاسخ

  سلام من ۹سال هست ازدواج کردم وبعدازمدتی فهمیدم خانمم بابرادرش در.رابطه بوده بعدازاون بابرادرخودم ارتباط برقرارکرده ویواش یواش سرمن کلامیزاشته به بهانه خونه پدر.وخواهرش شبا.میرفته خونه دوستاش باپسرهمسایه پسرخاله پسرهمسایه پسرعموش پسرخاله اش وخیلی کسای دیگه ارتباط نامشروح برقرارکرده وباهک گوشیش همه چی برای من وخانوادم مشخص شده وخانوادم منو.ترک کردن ومن یک بچه ازش دارم نمیدونم چیکارکنم هر.روزکه میام میبینمش دیونه میشم نمیدونم چیکارکنم میشه ی راهنمایی کنیت

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی دسامبر 16, 2021 در 5:40 ب.ظ پاسخ

   سلام
   حتما از یک روانشناس برای حل موضوع به این مهمی کمک بگیرید.

 11. Avatar
  محمد آگوست 6, 2021 در 7:49 ق.ظ پاسخ

  سلام، وقت بخیر،خیلی سخته، هرثانیه و هرلحظه به شخصی نگاه کنی که حاظر بودی براش جونتو بدی، تمام جان و جوانی و عمرت رو فداش کردی،از همه چیزت براش گذشتی، از خانواده، دوستان، تمام تفریحات، تمام لذت های زندگیت شد یک نفر، بعد بفهمی با تمام عشقی که بهش داشتی داشته از پشت بهت خنجر میزده،با این همه محبت هایی که کردی اون در عوض به یکی دیگه محبت میکرده،منهدم میشی، خدا شاهده من خودم رو عاشق ترین فرد زمین و عشقم رو پتک ترین عشق دنیا میدونستم!!!! به نظرتون وقتی میفهمی که این آدم بهت خیانت کرده باز میتونی مثل قبل رفتار کنی؟؟؟؟ باز میتونی بگی از نو میسازم؟؟؟بخدا نمیشه، تمام نگاهت میشه تنفر، میشه انزجار میشه وحشت تکرار، اگه میلیاردها با هم بگه پشیمونه باز تو پیش خودت میگی وقتی یه با. انجام داده پس قطعا بعدا هم میتونه به هر بهونه ای خیانت کنه، حالم ازش بهم میخوره، حیف که تا آخر عمر مجبورم به تحمل، بخاطر بچه هام، لحظه لحظه های زندگیم شده فکر به خیانتی که بهم شده…..

 12. Avatar
  Ho3ein سپتامبر 30, 2021 در 5:01 ب.ظ پاسخ

  از این متن شما این برداشت میشه که اگه زنمون خیانت کرد بریم روی گلشو ببوسیمو یه شامم مهمونش کنیم دستم بهش نزنیم اگه ناراحت بودیم مه یه و اموالمونو بدیم بهش بریم سراغ بدبختیمون .مگه میشه کاری نکنی مگه میشه تنبیه نکنی ؟اون ادم مرده دیگه اون زندگی تموم شده مگه میشه به اینده فکر کرد. دعوا نکرده که خیانت کرده بالا یه ادمی گذاشته که بعد هشت سال از خیانت زنش نتونسته درست بشه و زندگیش رو هواست مگه میشه بخشید یا تنبیه یا کاره دیگه نکرد ؟؟؟😒

 13. Avatar
  Hamed سپتامبر 30, 2021 در 5:22 ب.ظ پاسخ

  اینجوری که اینجا اومده باید گله روی اون خانومم ببوسیم یه شامم مهمونش کنیم تنبیه ممنوع ناراضی هم بودی تمام اموالتو بده بعد جدا شو ازدواج نکنی راحت تری

 14. Avatar
  عوض اکتبر 21, 2021 در 11:46 ب.ظ پاسخ

  با سلام
  خانمم صادقانه بهم گفت دو ساله با ی پسر رابطه داره منم فعلا با ملایمت برخورد میکنم قصد انتقام هم ندارم لطفا راهنمایی کنید چطور کاری بکنم دوباره تکرار نکنه

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی دسامبر 16, 2021 در 5:20 ب.ظ پاسخ

   سلام و روز خوش
   قطعا مسئله به این مهمی در یک جواب یک خطی امکان پذیر نیست.
   حتما از یک زوج درمانگر مشورت بگیرید.

 15. Avatar
  کامران اکتبر 26, 2021 در 12:48 ق.ظ پاسخ

  خیانت چه از طرف زن و چه از طرف مرد تلخ ترین اتفاقی هست که میتونه در یک رابطه بیوفته حالا چه رابطه دوستی و چه رابطه زناشویی،
  غیر انسانی ترین و پست ترین کار در کل هستی خیانت است
  واقعا اکه نمیتونید متعهد بمونید و نیاز به برقراری یک رابطه جدید دارید انسانیت به خرج بدین و رابطه رو تموم کنید بعد رابطه جدید شروع کنید،
  ۸ سال پیش از زنم خیانت دیدم
  اونم فقط یک بار
  خیلی با خودم کلنجار رفتم و‌روی خودم و خشمم کار کردم تا دو سال بعد از خیانت زندگی رو ادامه دادم،
  و واقعا هم بعد از اون هیچی چیزی ندیدم حتی کوچکترین حرکتی نمیکرد که باعث به وجود اومدن شک و تردید بشه و همه جوره در زندگی با همه شرایط و سختی ها همراه بود و هر جی که بود میساخت، و تمام تلاشش رو برای جبران کارش میکرد،
  اما من نتونستم با خودم کنار بیام، چون یک خشم همیشگی و دائم با من بود ،
  خیلی مشاوره رفتم و خیلی مطالعه کردم،
  اما هیچ وقت نتونستم فراموش کنم،
  هر لحظه تصویر اون شخص و رابطه سکس کردنشون جلوی چشمم بود،
  کارم به افسردگی شدید و اعتیاد کشید ،
  تمام تمرکز و توانم رو از دست دادم و به زندکی و شغل و حرفه ام بیتفاوت شدم
  کار تولیدی داشتم که ورشکست شدم ،
  بلاخره به روز تصمیم به جدایی گرفتیم در بدترین وضعیت روحی روانی و جسمی و مالی،
  چند سال از جداییمون میگذره ولی هنوز هم نتونستم فراموش کنم، هنوز همون خشم همون سرخوردگی و نابود شدن غرور و اعتماد به نفس و هزار تا احساسات تلخ دیگه مثل روز اول با من هست،
  و تو این لحظه که دارم این متن رو مینویسم کارم داره به جنون کشیده میشه، و زندکی برای من تموم شده،
  شاید با خوندن این متن فکر کنید که من خیلی سخت گرفتم و همون موقع که جدا شدم باید فراموش میکردم و زندگی جدید میساختم، اما هدفم از نوشتن این متن اینه که تورو خدا تورو به هرجی که اعتقاد دارید خیانت نکنید،
  اکه نمیتونین ادامه ندین،
  به خاطر هوس زندکیتون رو‌نابود نکنین،
  و اکه روزی خیانت دیدین و متوجه خیانت زنتون یا شوهرتون شدین همون روز رابطه رو تموم کنید، چون هیج وقت نه بخشیده نیشه نه فراموش میشه و فقط با ادامه دادن رابطه و زندکی بعد از فهمیدن خیانت وارد جهنم میشین و هر روز زندکیتون شکنجه و عذاب میشه، آخرش هم جدا میشین اما با تلفات خیلی سنگین و از دست دادن همه چیز

  • Avatar
   رامین می 25, 2022 در 8:54 ق.ظ پاسخ

   سلام…
   عمو کامران، هرچند زدنِ حرفشم اعصاب خوردکنه، ولی داداش گل گفتی…
   برای کسایی میگم که هنوز خیانت ندیدن، انشالله که هرگز نبینید، هرچند درحال وقوع باشه، اما ندونید خیلی بصلاحتره به مولا…!!
   اما اگه یروز همچین اتفاقی رو دیدی و فهمیدید،. درنک نکنید که اصلا جایز نیست!!
   بدون هیچ گپ وگفتی، خشونتی یا رفتار دیگه ای، همون روز تا شب نشده گوششو بگیرید و مثل ی دستمال توالت بندازید دور!!!
   اگه بقیه عمر و زندگی خودت و بچه ات برات مهمه، به هیچ وجه درگیر کارش نشید! به هیچ وجه کنجکاوی نکنید!
   کوچکترین اطلاعات یا کنجکاوی، مساوی با تباه شدن مابقی عمرت! تا آخر عمرت می پوسی! تخمیر میشی!!
   به ی موجود دیگه تبدیل میشی!
   بخدا دارم برادرانه میگم بهتون!! با همون اثبات اولیه شما دیگه اون آدم سابق نمیشید! پس جلوتر نرو.
   اون با اینکارش حد واندازه حقیر خودشو نشون داده بهت، پس فکر دیگه ای بجز جداشدن حماقته محضه.. نزارید به ی ساعتم طول بکشه، هرچه زودتر همونقدرم بهتر!!
   این تجربه ها به قیمت تباه شدن حداقل سه تا زندگی بدست اومده که میگم..
   پس مرد باشید وعمل کنید..
   یاحق

 16. Avatar
  احمدي نوامبر 2, 2021 در 12:38 ق.ظ پاسخ

  سلام چهار سال پیش با خانمی ٣٣ساله که تازه طلاق گرفته بود آشنا شدم خودش میگفت دلیل اصلی طلاقش با همسر سابقش اختلاف سنی زیاد و سکس بوده
  بعد از مدتی سکش با دیگران رو برای من تعریف میکرد و من بارها اون رو درحال چت کردن با مردهای دیگه دیدم و اعتمادی دیگه بهش نداشتم بارها ازش جداشدم ولی او دست بردار نبود و با قول اینکه دیگه خیانت نمیکنه بر میگشت و دیگه واقعا ازش بدم میاد متاسفانه ما همسایه هم هستیم و نمیدونم چه راهکاری به کار ببرم که دیگه با ایشون رابطه نداشته باشم چهار سال بخاطر رضای خدا و وجدان خودم خرج خودش و دختر کوچکش رو دادم که حلالش باشه ولی خیانت هاش در طول این چهار سال من رو داغون کرد
  واقعا دلم میخواد مجازاتش رو ببینم

 17. Avatar
  افشین نوامبر 29, 2021 در 3:32 ب.ظ پاسخ

  زن و یا مردی که برای دومین بار خیانت کرد باید از زندگی شوت کرد بیرون اینجور ادم ها اول اینکه ارزش خودشان را نمی دانند و دو اینکه باعث خرابی و تباهی سایر هم میشوند.

 18. Avatar
  Esi ژانویه 25, 2022 در 1:36 ق.ظ پاسخ

  لعنعت خدا بر اون کسی که این موبایل اینترنت اختراع کرد داد دست این ملت باعث شد خیانت فساد صد برابر بشه مرد بیچاره صبح می‌ره سر کارش خسته میاد خونه زن لامسب خورده خوابیده راحت خیانتم می‌کنه الاهی ک خدا هممونو اهل کنه ب راه راست هدایت کنه و علا از دست کسی کاری بر نمیاد …..!

 19. Avatar
  بهزاد ژانویه 30, 2022 در 3:01 ب.ظ پاسخ

  واقعا آدم خائن رو باید سریع از زندگی بیرون کرد خائن ذاتش خرابه درست نمیشه …….

 20. Avatar
  هادی فوریه 4, 2022 در 12:46 ب.ظ پاسخ

  سلام .
  من ۸ سال ازدواج کردم زنم در زمان عقد با یه نفر در ارتباط بود البته متوجه شدم ارتباط جنسی بینشون نبوده بخشیدمش .
  اما بع د از ۸ سال دوباره متوجه رفتار مشکوکش شدم و متوجه شدم با یک آقای دیگردر ارتباط هست و رابطه داره و یک نفر دیکه هم پیامکی در ارتباط هست و برای من طلسم مرگ زودرس گرفته منم تمام چیزایی که براش خریدم ازش پس گرفتم زمینو ماشینو خونه طلا و فقط یه دست لباس دادم بهش فرستادمش خونه مادرش . الان میگم بیا طلاق بگیریم دیگه جواب نمیده . میتونم خودم غیابی طلاقش بدم ولی نمیخوام مهریه بدمش . چون لیاقت نداره . ضمنا ۳ ماه از این قضیه میگذره و من اصلا دلم براش تنگ نشده و واقعا دیگه علاقه ای ندارم بهش . فقط هنوز خشم دارم و احساس خیلی بدی دارم یجواریی دلم خنک نشده

 21. Avatar
  مهدی فوریه 9, 2022 در 6:19 ب.ظ پاسخ

  با سلام بنده چهل سال دارم ولی ازدواج نکردم بس که خیانت دیدم و عموما از زنها و از نظر شخصیت بهترین راه مواجهه با خیانت قانونه و طلاق اگر بچه هم دارید ازش بگیرید تا خلقیات بچه به ماین نره هر کس یک بار خیانت کنه باز هم می‌کنه و این چرخه براش مثل اعتیاد میمونه فرق ندارن همسرش چقدر زیبا پولدار و یا عاشق باشه خائن عفونتی که باید کنده بشه

 22. Avatar
  اسفندیار ژوئن 16, 2022 در 4:31 ق.ظ پاسخ

  ب نظر من وقتی یکی خودشو جوری بهت نشون داده ک بهش صدرصد اعتماد کردی ، و خیانت کنه ، فقط ماشه رو بکش ، امونش نده ،

 23. Avatar
  ساسان ژوئن 19, 2022 در 8:52 ب.ظ پاسخ

  زن حائن باید نابود بشه تا همیشه راحت بشی
  هیچ راه حل دیگه هم نداره

 24. Avatar
  اسماعیل جولای 5, 2022 در 8:26 ب.ظ پاسخ

  روانشناس ها خیلی سعی میکنند که عنوان کنند خیانت زن با مرد تفاوتی نمیکنه – اصلا اینطور نیست – وقتی یک زن خیانت میکنه هیچ چیز جز مرگ نمیتونه غرور شرف مردانگی یک مرد رو برگردونه – و زن خائن اگر برگرده به زندگی اون زندگی میشه کثافت و بخشش یا حتی گفتگو در این مورد امکان نداره – تعجب میکنم از روانشناسی که عقیده داره بعد از خیانت زن ، زن و مرد با هم گفتگو کنند. فقط جدایی بعدش هم سالها بدبختی مرد

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم