خانه/خیانت/خیانت مردان

خیانت مردان

خیانت می تواند در ابعاد مختلفی از زندگی و روابط رخ دهد. خیانت مردان در زمینه های احساسی یا فیزیکی و جنسی صورت می گیرد.  بسیاری از افراد گمان می کنند که خیانت در مردان بیشتر به دلایل جنسی اتفاق می افتد اما طبق آمار خیانت مرد به زن در  نود درصد مواقع به دلیل مشکلات زندگی مشترک و مسائل عاطفی رخ می دهد.

خیانت مردان

خیانت مرد به زن می تواند بنیان رابطه و زندگی را از بین ببرد و مشکلات روحی و روانی جدی برای زنان ایجاد کند در نتیجه بهتر است با خیانت مردان آشنایی بیشتری پیدا کنید.

احتمالا برای شما هم سوال است که

 چه عوامل و دلایلی باعث خیانت مردان می شوند ؟

نشانه های خیانت در مردان چیست ؟

چه مردانی خیانت می کنند؟

و برخورد مناسب با خیانت چیست؟

در مقاله زیر سعی کردیم پاسخی مناسب به این سوالات را ارائه دهیم.

۲۳ علت خیانت مردها 

مهم ترین چیزی که شما باید از آن اطلاع داشته باشید علت خیانت مردان می شود. شما با دانستن این دلایل می توانید آن ها را مرتفع کرده و از بروز خیانت مردان جلوگیری کنید. اگر هم مرد شما به شما خیانت کرده دانستن علت خیانت مردها می تواند به کنترل خشم شما کمک کند.

درست است که خیانت به هیچ عنوان قابل توجیه نیست اما در برخی موارد هر دو نفر مقصر می باشند و ریشه خیانت در زندگی مشترک هویدا است . با بررسی علت های خیانت مردان  می توان به بهبود شرایط کمک کرد. در این بخش به بررسی علت خیانت مردان می پردازیم

چرا مردان خیانت می کنند

۱- نرسیدن به بلوغ فکری در مردان

مردانی که به بلوغ فکری نرسیده اند خود را محدود به چارچوب زندگی مشترک نمی دانند و در برخی موارد با آوردن دلایلی خیانت خود را توجیه می کنند و چون به درک کافی از رابطه مشترک نرسیده اند ، برقراری رابطه با فرد دیگر را حق خود می دانند.

در نتیجه نابالغی فکری یکی از مهم ترین علت خیانت مرد ها است و باید دانست بلوغ فکری یکی از فاکتوز های مهمی است که باید برای ازدواج در نظر گرفت تا بعد ها دچار مشکلاتی مانند خیانت نشد.

۲- اعتیاد به مواد مخدر یا مشروبات الکلی

اعتیاد در مردان باعث از دست رفتن قدرت تفکر و تعقل شده و یکی از دلایلی است که باعث بی بند و باری و خیانت مردان می شود. این موضوع باعث اشنایی مرد با افراد نادرست مانند دوستان ناباب یا زنان دیگر هم می شود و از طرفی قدرت تصمیم گیری در فرد و اندیشیدن او را نیز مختل می کند.

۳- عدم رضایت از خود

بسیاری از مردان هستند که گمان می کنند به قدر کافی جذابیت ندارند ؛ جوان ، خوش قیافه ، خوش تیپ یا خوش هیکل نیستند ، قدرت مالی کافی ندارند و در کل دچار کمبود عزت نفس هستند.

به همین دلیل مرد به سراغ رابطه ای دیگر می رود تا این ضعف ها را برای خود بپوشاند و دوباره احساس رضایت و جذابیت را در خود ایجاد کند. هر چند که این احساسات لحظه ای و گذرا هستند اما خیانت مردان می تواند بر اساس همین احساسات گذرا رخ دهد و این موضوع یکی از علت های خیانت مردان است.

۴- پایان دادن به زندگی و رابطه مشترک

این علت به دو نوع می تواند باعث خیانت مرد شود. حالت اول این است که مرد می خواهد به رابطه خود پایان دهد اما درک درستی از رابطه و احترام متقابل را به دست نیاورده و با این کار می خواهد باعث به وجود آمدن شوک عصبی در زن شده تا او خود رابطه را پایان داده و مرد را ترک کند.

در حالت دوم مرد شجاعت تنها ماندن را نداشته و می خواهد قبل از پایان یافتن زندگی مشترک، فرد یا رابطه ای را جایگزین زندگی فعلی کند در نتیجه قبل از پایان دادن رابطه خیانت می کند. در واقع مرد روش پایان دادن رابطه به طور مسالمت آمیز را نمی داند و به قدر کافی هم شجاع نیست.

۵- عدم حضور در اجتماع و نداشتن روابط کافی

مردانی وجود دارند که روابط اجتماعی خود را فقط محدود به رابطه ی خود با زنان می دانند و همواره می خواهند اوقات خود را با زنان صرف کنند که این عامل میتواند  دیگر علت خیانت مردان باشد. داشتن دوست های سالم و گذراندن وقت با خانواده می تواند از خیانت جلوگیری کند.

ابن مردان در صورت نبودن همسر خود به دلیل سفر ، بیماری و… به جای اینکه وقت خود را صرف دوستان هم جنس خود، کار و تفریحات متعارف کرده یا با خانواده و همکاران زمان را سپری کنند به دنبال زن و رابطه ی دیگری می روند تا خلا ناشی از نبودن همسر خود را پر کنند.

۶-احساسات و تصمیمات هیجانی و لحظه ای

بسیاری از خیانت در مردان به دلیل تصمیماتی رخ می دهد که آن ها به خاطر هیجانات خود در لحظه گرفته و به عواقب کار خود نمی اندیشند. در واقع تصمیماتی می گیرند که بعد از آن پشیمان می شوند زیرا در آن لحظه نتوانیته اند تشخیص درستی داشته باشند.

برخی مردان با وجود داشتن رابطه یا زندگی مشترک طولانی مدت هیچ گاه نتوانسته اند عشق و محبت را به معنای واقعی درک کنند که این خود می تواند نشان نابالغی فکری مرد باشد و همین موضوع سبب می شود که ترشحات هورمونی و هیجانات لحظه ای خود را با عشق اشتباه گرفته و مرتکب خطا شوند.

۷- آسیب های دوران کودکی

اختلافات خانوادگی در دوران کودکی مردان می تواند از دیگر عوامل و علت خیانت مردان باشد. اگر فرد دوران کودکی خوبی را سپری نکرده باشد با تکرار شدن یا به وجود آمدن مشکلات در زندگی ممکن است به دنبال راه فرار یا تکیه گاه دیگری باشد که همین باعث می شود به سراغ رابطه با شخص دیگری رود.

۸-خودخواه بودن و تفکرات غیر معقول

ممکن است مردان بخاطر خودخواهی و وجود برخی فرهنگ های غلط و مردسالارانه به خود اجازه دهند برای رفع نیاز ها و خواسته های خود روابطی متعدد برقرار کنند . حتی برخی از آن ها چند همسری را حق خود می دانند.

۹-کم توجهی زن به رابطه

درگیری ها و مشغله های ذهنی می تواند باعث کم توجهی طرفین رابطه به زندگی مشترک شده و آسیب های جدی به رابطه وارد کند که یکی از آن ها به وجود آمدن خیانت مردان یا خیانت زنان است.

زن به دلیل توجه بیش از اندازه به خوانواده پدری ، دوستان یا فرزندان ممکن است از همسر و رابطه ی مشترک و نیاز های این دو غافل شود که این یکی از مسائل و علل خیانت مردان است.

۱۰-تنوع طلبی اصلی ترین علت خیانت مردان

مرد ها ذات تنوع طلبی دارند اما اگر از درک کافی ، عزت نفس و مسئولیت پذیری برخوردار باشند خود را متعهد به زندگی می دانند ولی وجود دارند مردانی که نمی توانند بر ذات خود غلبه کنند و به سراغ رابطه ای دیگر می روند.

در برخی موارد که چند وقت از ازدواج می گذرد ممکن است زندگی و همسر برای مرد یکنواخت شده و دست به خیانت زند و عموما این مردان دلایلی هم برای توجیه عمل زشت و زننده ی خود دارند در حالی که نمی دانند خیانت عملی قابل توجیه نیست.

۱۱-عدم رضایت از رابطه ی زناشویی

همانطور که گفته شد بسیاری از افراد روابط جنسی و زناشویی را دلیل خیانت مردان می دانند که نمی توان از اهمیت آن هم غافل شد. نا رضایتی از کمیت یا کیفیت رابطه میتواند از دلایل خیانت مردان باشد اما یکی از مواردی است که با جلسات مشاوره و صحبت طرفین به سادگی قابل حل است.(مشاوره جنسی)

۱۲- رفتار و برخورد نامناسب زن با مرد

تنش و قهر ها و دعواهای طولانی مدت ، غر زدن های مداوم زن ، تحقیر و سرزنش کردن مرد ، مقایسه کردن او با سایر مردان ، کنترل بیش از اندازه ی مرد و تنگ کردن عرصه بر او و … همگی می توانند از عواملی باشند که مرد را از رابطه خسته می کند و برخی مردان در این شرایط به خیانت رو می آورند.

۱۳- عدم علاقه به همسر

برخی اوقات مرد با اینکه علاقه ی خود به همسر را از دست داده اند یا تفاهم لازم را ندارند، رابطه ی خود را به دلایلی مانند روحیه ی فرزندان ، ناتوانی مالی یا نداشتن شجاعت ، زندگی مشترک را پایان نمی دهند اما رابطه ای دیگر را برای برطرف کردن نیاز های عاطفی خود ایجاد می کنند و مرتکب خیانت می شوند.

۱۴- ازدواج اجباری

تحمیل ازدواج به فرزندان توسط خانواده یکی از دلایل خیانت مردان و همچنین خیانت زنان می باشد . ازدواجی که با عشق و تصمیم خود شخص صورت نگرفته باشد ممکن است هیچ گاه به عشق و تفاهم ختم نشود. در نتیجه این نوع ازدواج ها درصد خیانت را افزایش می دهند.

۱۵- بیماری ، اعتیاد یا بارداری زن

در این موارد مرد باید حمایت بیشتر خود را از زن اعلام کرده و در کنار او باشد تا شرایط را سپری کند اما بسیاری از مردان از مسئولیت خود شانه خالی کرده و به جای همراهی همسر ، او را تنها گذاشته و به خواسته های خود می پردازند و ممکن است به رابطه ی دیگری نیز پناه برده و خیانت کنند.

۱۶- وابستگی بیش از اندازه زن به مرد

اغلب مردان به دلیل وجود مسئولیت های زیاد ترجیه می دهند همسر آن ها در کنارشان بوده و از بار روانی کار ها کم کند. حال اگر زن بیش از اندازه وابسته ی مرد باشد باعث ایجاد فشار روانی اضافی نیز می شود در نتیجه ممکن است برخی از مردان در این شرایط به دنبال راه فرار بوده و به سراغ خیانت بروند.

۱۷- استقلال بیش از اندازه زن

در برخی موارد هم به جای وابستگی زیاد ، استقلال زیاد زن از دلایل خیانت مردان است زیرا مرد احساس بی کفایتی کرده و فکر می کند زن نیازی به او ندارد. از طرفی چون مرد همواره دوست دارد حامی زن خود باشد تا احساس توانمندی کند در نتیجه به سراغ شخص دیگری می رود تا نیاز ذاتی خود را برطرف کند.

۱۸- برخی اختلالات روحی

برخی از اختلالات روحی و روانی مانند خود شیفتگی بیش از اندازه مردان ، داشتن حس بی کفایتی ، داشتن احساس ضعف و ناتوانی ، اراده ی ضعیف ، ترس از وابستگی یا ترس از تنهایی و… همگی می توانند از دیگر عوامل خیانت مردان باشند .

۱۹- احساس ناامنی در رابطه

در برخی موارد و با گذشت چند سال از زندگی مشترک و نزدیک شدن به میانسالی ، مردان دچار عدم رضایت و کمبود اعتماد به نفس می شوند و ممکن است تصور کنند که همسر آن ها قصد ترک آن ها را دارد در نتیجه برای جبران این احساسات و اثبات خلاف این موضوع به خود به سراغ خیانت می روند.

۲۰-جلب توجه زن توسط خیانت

برخی اوقات از دلایل خیانت مردان می توان به تحریک حسادت زنان و برگرداندن آن ها به رابطه اشاره کرد. در واقع وقتی زنان نسبت به زندگی کم توجه می شوند مردان راه غلطی را برای جلب توجه آن ها انتخاب می کنند و فکر می کنند با خیانت می توانند توجه زن به زندگی مشترک و خود را افزایش دهند.

۲۱- دوستان ناباب

گذراندن وقت با افرادی که خود به دنبال خیانت بوده و مدام به عیش و نوش می پردازند ، فرد را به این راه سوق می دهد. دوستان مجرد و بی بند و بار می توانند مرد را تحریک کرده که به خیانت رو آورده و با افراد متعدد رابطه برقرار کنند که اگر فرد اراده ای قوی نداشته باشد ممکن است دچار اشتباه شود.

۲۲- تلافی و انتقام

ممکن است مرد برای تلافی یا انتقام گرفتن از زن آن هم وقتی که زن کار اشتباهی کرده یا دست به خیانت زده ، به سراغ زنی دیگر رفته و او هم مرتکب خیانت شده چرا که بهترین برخورد با خیانت زن را ندانسته  و البته ممکن است در ابتدا فکر کند که حس بهتری دارد و احساس خشمش فروکش کرده است.

۲۳- شرایط جامعه

جامعه و شرایط آن و نحوه برخورد مردم و قانون از علت های موثر خیانت مردان می باشد. برای مثال طبق قانون مردان می توانند همسران صیغه ای اختیار کنند که این خود خیانت محسوب می شود ( در صورت بی اطلاع بودن همسر اول) .

از طرفی قوانین ، اجتماع و حتی خود زنان از خیانت مردان به سادگی چشم پوشی می کنند که باعث ترویج خیانت می شود و در کل با خیانت مردان بسیار سطحی تر از خیانت زنان برخورد می شود در حالی که این کار اشتباه ، باعث می شود این موضوع به امری عادی در اجتماع بدل شود.

درمان خیانت مردان

تمامی عواملی که گفته شد می توانند از دلایل خیانت مردان باشند و همانطور که دیده شد بسیاری از این دلایل به مشکلات در زندگی مشترک ارتباط دارند. در نتیجه برای درمان خیانت مردان بهتر است قبل از هر چیز به ترمیم رابطه ی خود پرداخته و از مشاوره خیانت کمک بگیرید.

برخی دلایل هم به دلیل اختلال شخصیتی در طرفین یا بیماری آنان است که می توانند درمان شده و بهبود یابند. این امر با مراجعه به روان درمانگر یا روانشناس خوب سریع تر میسر می شود و از این طریق می توانید به درمان خیانت مردان پرداخته و  به رابطه ی خود کمک کنید.

مردان خیانتکار

کدام مردان بیشتر خیانت میکنند ؟

در حالت کلی نمی توان به طور قطعی گفت که چه افرادی مرتکب خیانت می شوند یا چه مردانی مستعد خیانت هستند اما احتمال انجام خیانت توسط برخی افراد  نسبت به سایرین بیشتر است برای اینکه بدانیم کدام مردان بیشتر خیانت میکنند باید ویژگی های مردان خیانت کار را بدانیم .

۱۰ ویژگی مردان خیانت کار

در اینجا به بررسی ۱۰ ویژگی مردان خیانت کار پرداخته ایم، البته اگر همسر شما چند مورد از ویژگی مردان خیانت کار را داشت به این معنی نیست که وی حتما خیانت کار است اما بهتر است به مشاوره قبل از ازدواج رفته و سعی کنید مشکلات رابطه ی خود و همسرتان را رفع کنید تا با خیانت یا اتفاقات تلخی از این قبیل درگیر نشوید.

۱- پنهان کاری

مردانی که مخفی کاری و پنهان کاری های زیادی دارند، چون به این موضوع عادت دارند بیشتر به این کار رو می آورند. آن ها تصور می کنند با پنهان کاری می توانند از مجازات خیانت قسر در بروند یا نگذارند شخصی از موضوع و خیانت آن ها با خبر شود.

۲- قائل نشدن احترام برای خانواده

خیانت مردان غالبا در افرادی که احترام کمتری برای خانواده ی خود علی الخصوص مادر قائل هستند ، بیشتر دیده می شود. این افراد بیشتر مستعد خیانت و بد رفتاری با همسر خود هستند.

۴- دروغگویی

افراد دروغ گو در کل قابل اعتماد نیستند و اغلب آن ها پنهان کاری نیز در کار خود دارند، دروغ گویی از دیگر ویژگی مردان خیانت کار می باشد .

۵- خودشیفتگی

برخی از مردانی که دچار خودشیفتگی هستند فکر می کنند لیاقت آن ها بیشتر از یک زن و یک رابطه است . در نتیجه ممکن است به سراغ رابطه دیگری روند و این کار را بار ها انجام دهند.

۶- مردانی که عزت نفس و اعتماد به نفس کمی دارند

کمبود اعتماد به نفس یا عزت نفس و همچنین عدم رضایت از خود از علل خیانت مردان بوده در نتیجه این ویژگی ها مردان را برای خیانت مستعد تر می کند.

۷- جذاب و زبان باز

ممکن است مرد شما به طور ذاتی شیطنت هایی داشته باشد اما برخی مردان در مقابل زنان بیش از سایر وقت ها به زبان بازی می پردازند یا برخی دیگر هم به طور ذاتی جذاب اند و به قول معروف اگر سر و گوششان هم بجنبد ممکن است جذب زن دیگری هم بشوند.

۸- قدرت مندی

هشتمین ویژگی مردان خیانت کار قدرمت مندی می باشد . مردان قدرت مند یا ثروت مند از آن دسته مردانی هستند که مستعد خیانت می باشند . این افراد ممکن است از قدرت و ثروت خود به درستی استفاده نکرده و حتی به بی بند و باری رو بیاورند .

۹- ایرادگیر و بهانه جو

مردانی که مدام از زن خود ایراد می گیرند و به نکات مثبت و زیبایی های او توجه کمتری دارند ، ممکن است از ویژگی های همسر خود خسته شوند و برخی از آن ها به دنبال بهانه ای هستند تا به خود اجازه ی خیانت دهند و این امر را برای خود توجیه کنند.

۱۰- تنوع طلب

درست است که تنوع طلبی در ذات مردان است اما برخی مردان بیشتر از سایرین احساس تنوع طلبی را در خود حس می کنند و این خود از مهم ترین ویژگی های مردان خیانت کار می باشد.

نشانه های خیانت در مردان چیست ؟

نشانه های خیانت مردان

شاید شما هم گاهی اوقات به رفتار همسر خود مشکوک شده باشید و برایتان سوال باشد که نشانه های خیانت مردان چیست ؟ برخی از نشانه های مردان خیانتکار را نام می بریم اما این ها همگی نتیجه ی آمار و مطالعات است و قطعی نیست.

اگر همسر شما تعداد کمی از این نشانه ها را داشت به او و خودتان سخت نگیرید. حتی اگر تعداد زیادی از نشانه های خیانت مردان را داشت دلیل حتمی برای خیانتکار بودن او نیست اما بهتر است با خود او و مشاور صحبت کنید تا در صورت وجود مشکل آن را برطرف کنید :

۱- بی تفاوتی مردان 

اولین نشانه خیانت در مردان بی تفاوتی است ، اگر همسر شما نسبت به قبل توجه کمتری به شما دارد یا نسبت به خواسته ها و نیاز های شما بی تفاوت است ممکن است مشغول رابطه ای دیگر باشد.

۲- سرد مزاجی مردان

مرد خیانتکار ممکن است چه از نظر عاطفی و چه جنسی نسبت به شما و خواسته هایتان سرد و بی میل رفتار کند .

۳- مخفی کاری مهم ترین نشانه خیانت مردان

افراد خیانتکار اغلب پنهان کاری زیادی در مقابل همسر از خود نشان می دهند. برای مثال تا جایی که امکان دارد در مقابل شما از تلفن همراه یا شبکه های اجتماعی استفاده نمی کنند یا تلفن های بی موقعی دارند که مقابل شما به آن ها پاسخ نمی دهند.

۴- محبت کردن بیش از اندازه

مردان ممکن است به دلیل بر طرف کردن حس عذاب وجدان به شما بسیار بیشتر از قبل محبت کنند یا ممکن است بخواهند حس ظن و شک را از شما دور کنند در نتیجه به شکلی نا معقول و بر خلاف عادت به ابراز محبت و حتی گرفتن هدیه های گران می پردازند.

۵- دعوا ، پرخاشگری ، بهانه جویی

هر سه ی این موارد می توانند از نشانه های خیانت مردان باشند زیرا ممکن است از رابطه و زندگی مشترک خود خسته شده یا به دنبال پایان رابطه با شما باشند تا بتوانند راحت تر به رابطه ی دیگر خود بپردازند در نتیجه امکان دارد به هر بهانه ای با شما بر رفتاری کنند.

۶- بیماری های مقاربتی ، جدی ترین نشانه خیانت مردان

اگر هر دوی شما سالم بوده اید اما همسر شما به یک باره دچار یک بیماری مقاربتی شده که از راهی غیر از رابطه جنسی منتقل نمی شود، می توانید این موضوع را یکی از جدی ترین نشانه های خیانت مردان در نظر بگیرید.

۷- کاهش توان و میل جنسی

اگر مرد شما نسبت به قبل رغبتی به برقراری رابطه جنسی ندارد یا توان جنسی او کاهش یافته می توان دلیل آن را برقراری رابطه جنسی با فردی دیگر دانست و از نشانه های خیانت مردان به شمار اورد. هر چند این موضوع می تواند دلایل دیگری نظیر بیماری ، فشار کاری ، مشکلات روحی و افسردگی نیز داشته باشد.

۸- فرار کردن از محیط خانه یا فاصله گرفتن از همسر

یکی از دیگر نشانه های خیانت مردان می تواند فرار کردن از محیط خانه و خانواده باشد . هم چنین اگر وی علاقه ای به تنها ماندن با شما ندارد و از پاسخ دادن به سوال های شما طفره می رود می توانید این را هم نشانه ای دیگر در نظر بگیرید.

۹- مسافرت های طولانی مدت

از دیگر نشانه های خیانت در مردان این است که همسر شما به مسافرت های طولانی مدت و متعدد و بدون حضور شما رفته و یا به جای سپری کردن آخر هفته ها و تعطیلات با شما به بهانه جلسات کاری و … به سفر می رود.

۱۰- رسیدگی بیش از اندازه به ظاهر

اگر مرد شما بیش از اندازه به ظاهر خود رسیدگی کرده و تغییرات شگرفی نسبت به قبل در ظاهر خود ایجاد کرده است ، می توان این موضوع را هم از نشانه های خیانت در نظر گرفت اما در نظر بگیرید این دلیل به تنهایی هرگز قابل استناد نیست.

۱۱- فراموش کاری

مرد ممکن است تاریخ های مهم مانند روز تولد همسر ، سالگرد ازدواج و … را فراموش کند یا مثل سابق برای شما هدیه نخرد و به شما توجه نکند . علاوه بر این ها کم تر از قبل با شما در رابطه با مسائل خود صحبت کند.

۱۲- دروغ ، نشانه خیانت مرد و زن

یکی دیگر از مهم ترین نشانه های خیانت مرد و حتی مهم ترین نشانه های خیانت زن ، دروغ است. دروغ های متعددی که به هر دلیل کوچکی گفته می شود و برخی از آن ها را خود شخص هم فراموش می کند ، غالبا برای پوشاندن خطایی بزرگ مانند خیانت به کار می روند.

آسیب ها و عوارض خیانت مردان

همان طور که گفته شد خیانت عمل شنیعی است که به شدت بر زندگی و روحیه افراد تاثیر می گذارد. خیانت مردان هم از این قاعده مستثنا نیست . دانستن عوارض خیانت مردان می تواند از بروز آن در مردان جلوگیری کند به همین دلیل برخی از آن ها را توضیخ می دهیم:

آسیب خیانت بر خود شخص

قبل از هر چیز خیانت مردان روی خود او تاثیر گذار است. ممکن است فرد در اوایل خیانت و آغاز رابطه جدید احساس خرسندی کند اما عموما و به مرور زمان متوجه اشتباه خود شده و از کار خود پشیمان می شوند.

گاهی اوقات این موضوع باعث طرد شدن مرد توسط فرزندان و خانواده می شود که این موضوع خود از دلایل به وجود آمدن بسیاری از مشکلات روحی بوده و از طرفی عذاب وجدان هم همواره گریبان گیر مرد خواهد بود . خیانت به سادگی از خاطره ها پاک نمی شود!

آسیب های خیانت مرد بر زن

درست است که خیانت از هر نوعی که باشد در روحیه ی شخص مقابل تاثیر گذار است اما زنان همواره روحیه ی حساس تری داشته و از لحاظ عاطفی آسیب پذیر تر بوده اند. و طبق تحقیقات آسیب های خیانت مرد بر زن تاثیر بسیار مخرب تری دارد .

در بسیاری موارد خیانت مردان باعث بسیاری از بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی ، اضطراب ، بی اعتمادی ، پرخاشگری ، کمبود اعتماد به نفس و … در زنان شده و حتی گاهی اوقات باعث خود کشی هم می شود.

آسیب هاب خیانت مردان بر فرزندان

اگر زوج صاحب فرزند باشند تاثیرات مخرب خیانت بسیار بیشتر از پیش خواهد شد. هر یک از تنش ها و درگیری های والدین به شدت روی فرزند تاثیر گذار است. از طرفی برخی فرزندان خود را مقصر این اتفاق می دانند که تمامی این ها می توانند زمینه ساز مشکلات روحی و روانی در آینده باشند.

اگر رابطه به جدایی بیانجامد مشکلات طلاق را هم می توان به این موضوع اضافه کرد و این موضوع باعث می شود فرزند به درستی از محبت پدری یا مادری بهره نبرد و در آینده با مشکلات روحی زیادی مواجه شود.

عوارض خیانت مردان در روابط خانوادگی

همانطور که گفته شد ممکن است خانواده ها شخص خیانتکار را طرد کنند. از طرفی وقتی موضوع علنی می شود و چون خیانت به سادگی از یاد نمی رود ، ممکن است دیگران نتوانند مثل قبل به شخص اعتماد کنند یا برچسب هایی به زن یا رابطه ی مشترک آن ها هم بزنند.

تاثیرات خیانت بر مسائل کاری

خیانت تاثیرات بسیاری بر زندگی اشخاص و حتی روحیه ی آن ها می گذارد که این موضوع می تواند تمرکز آن ها را به شدت کاهش داده یا حتی باعث شود که فرد مدتی طولانی برای بهبود شرایط خود مرخصی گرفته یا استعفا دهد.

برخورد با خیانت مردان

در ابتدای کار ممکن است زن خیانت دیده بسیار خشمگین و ناراحت شود یا همان شوک اولیه باعث به وجود آوردن بیماری روحی و روانی در زن شود. پس یکی از مهم ترین کارها در برخورد با خیانت مردان کنترل احساسات خود و مراجعه به روان شناس و مشاور و در میان گذاشتن مطلب با او می باشد.

برای کمک به خود و رابطه بهتر است همان ابتدای کار به مشاوره مراجعه کنید و با همسر خود هم صحبت کنید تا از دلایل خیانت به خوبی آگاه شوید. در کنار این موضوع از حقوق خود هم مطلع شوید زیرا می تواند در تصمیم گیری شما بسیار موثر باشد.

بهترین برخورد با خیانت ، زمان دادن به همسر

از قدیم گفته اند زمان حلال مشکلات است. شاید خیانت به سادگی قابل چشم پوشی کردن و بخشش نباشد اما زمان دادن به خود و همسرتان می تواند اوضاع را آرام تر کرده و تنش ها را کاهش دهد تا بتوانید در شرایطی مناسب به تصمیم گیری بپردازید.

بهتر است مدتی از مرد خیانتکار فاصله گرفته و بر روی خودتان و خواسته هایتان تمرکز کنید و به خود اجازه فکر کردن و تصمیم گیری دهید. با این کار به همسر خود نیز فرصتی می دهید تا به کار های خود و مشکلاتی که به وجود آورده و عواقب آن ها بیاندیشد.

بخشش خیانت مرد

همانطور که گفته شد قبل از تصمیم گیری یا هر کار دیگری بهتر است جلساتی را برای مشاوره سپری کرده تا مشکلات موجود در ربطه تان را بررسی و موشکافی کنید . سپس این شمایید که تصمیم میگیرید به بخشش خیانت مرد . اما قبل از ان بهتر است از حقوق خود ( و فرزندانتان در صورت وجود) آگاه شوید.

بسیاری از مردان خیانتکار ممکن است پس از بخشش خیانت هم دوباره مرتکب خیانت شوند در نتیجه تمام عواقب را بسنجید . شرایط مطمئنی را تعیین کنید. اگر تصمیم به بخشش و از نو ساختن رابطه گرفته اید حتما جلسات مشاوره خیانت  را با همسرتان سپری کنید تا به خوبی در ساختن رابطه خود پیش بروید.

اگر هم تصمیم به پایان دادن رابطه گرفته اید این کار را به درستی و به صورت مسالمت آمیز انجام دهید تا خاطره ی بدتری برای هم نسازید. با یکدیگر با احترام رفتار کنید.

مراجعه به مشاور

برای برطرف کردن مشکلات روحی خود ، همسر و فرزندان در صورت بروز خیانت مردان به مشاوره خیانت نیاز خواهید داشت . زیرا فقط آن ها آگاهی لازم و تجربه ی کافی را داشته و مورد اعتماد می باشند.همچنین میتوانید از مشاوره خانواده در این زمینه استفاده کنید.

در میان گذاشتن مسائل شخصی زندگی شما مانند خیانت مرد با سایر افراد ، علاوه بر این که کمک چندانی به شما نمیکند ، می تواند این مسائل را بر سر زبان ها انداخته و بر تنش ها و مشکلات بیافزاید.

سخن آخر…

مهم ترین مسئله در زندگی مشترک داشتن رابطه ای درست و سالم است. در این صورت شما احتمال رخ دادن خیانت مردان یا زنان را به طور قابل توجهی کاهش می دهید در نتیجه بسیار مهم است که توجهی کافی برای زندگی مشترکتان به خرج دهید.

هر چند وقت یک بارهر دو نفر برای خود وقت بگذارید ، با یکدیگر در رابطه با احساسات ، خواسته ها و مشکلات رابطه تان صحبت کنید و در صورت لزوم حتما به مشاوره مراجعه کنید زیرا با توجه به تجربه و مهارت بالای روان شناسان، آن ها کمک های بسیار خوبی برای ترمیم یا تقویت روابط می باشند.

2022-12-13T20:37:16+03:30توسط |دسته‌ها: خیانت|13 دیدگاه

13 دیدگاه

 1. Avatar
  نگار ژانویه 12, 2023 در 10:48 ق.ظ پاسخ

  اینجور که معلومه مردا موجودات فوق العاده نجس وکثیفی هستند که هر جور رفتار کنی دنبال هرزه گری خودشون هستن زنها خوب میشن یه جور ،بد میشن یه جور نمیدونم تو سرشت این موجودات هرزه چی هست الهی نسل مردا از روی کره ی زمین کنده بشه

 2. Avatar
  نگار ژانویه 13, 2023 در 12:02 ق.ظ پاسخ

  سلام من امروز برای یه کار واجب ساعت شش صبح به همسرم تماس گرفتم تو یه شهر دیگه سر کاره معمولا اون ساعت خوابه گفتم بیدارش کنم کارم بگم اما دیدم یه خطش اشغال بود یکی دردسترس نبود ظهر خودش زنگ زد موضوع گفتم اما زد زیرش گفت من خواب بودم اینا بحث کردیم شبش هم برای موضوعی دعوامون شد خوابیدیم که صبح این اتفاق افتاد …بعد نیم ساعت پیام داد که من دیشب که دعوا کردیم گذاشتم لیست رد ترو مطمعن بودم دروغ میگه آخه لیست رد اونجوری نیست من خر که نیستم می‌دونم انگار ترس داشت از یه چیزی اشتباهات گذشته منو میکشید وسط که کارش پوشیده بشه ذهن من بره سمت اونا بهم ریخته بود کاراش خیلی واضح بود که می‌ترسه از یه چیزی نمی‌دونم شک دارم که با کسی در ارتباط هست یا نه ترو خدا کمکم کنید چند بار گفتم امروز تمومه رابطه ما اما باز یا خودم زنگ‌ زدم بهش یا اون اینقدر فشار روم بود امروز که تپش قلبم اوج‌ گرفت و درد شدید گرفت راهی دکتر شدم کمکم کنید باید چیکار کنم با این مسأله😔دوسش دارم بخدا میمیرم اگه با کسی باشه من هنوز بیست سالمه این همه غم برام قابل درکه😔

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی ژانویه 23, 2023 در 8:41 ب.ظ پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   با توجه به احساساتی که دارید بهتر هستش حتما قبل از اینکه کاری انجام بدید یا حرفی بزنید با دکتر روانشناس صحبت کنید و موضوع رو مطرح کنید تا بتونید تصمیم درست بگیرید.

 3. Avatar
  عاطی ژانویه 15, 2023 در 9:06 ق.ظ پاسخ

  سلام چرا الان هیچ مردی نیست نظر بده ک هر مردی خیانت کرد باید کشت .ولی سخنان همین خانم محترم راجب خیانت زنان ببینید و نظرات مردم فهیم کشور رو بخونید .اینجا هم اختلاف طبقاتی بین زن و مرد هست 😃😃😃😃

 4. Avatar
  گندم ژانویه 25, 2023 در 3:09 ق.ظ پاسخ

  ینی به قرآن زدین تو هدف
  من دستای نویسنده این خیانت مردای کثیف و میبوسم
  شوهر من از ۱۲ تا ویرگی خیانت که مطالبش اینجا ثبت شده ۱۰ تاشو کامل داره
  این حروم زاده هایی که اولش با عشق و التماس و چاکرم نوکرم میان سمتت باید آتیش زد باید رید تو هیکلشون سیفونم کشید روشون
  یه عالمی نوشته بود یه جا( حیوانم آرزوست )
  این خائن هایی که اسمشونو گذاشتن مرد فقط باید ترک کرد شوهر عوضی من میگه اگه بخوای زندگیتو بهم بزنی به سلامت چرااا چون ۱ عدد سکه بیشتر مهرم نزد
  بازهم سگ خورد میخوام برم میگه باید تاوان بدی
  یکی نیست به این نجس زاده بگه تو خیانت کاری من تاوان چی رو بدم ؟؟؟
  تاوان قلب صافم محبتم علاقم صداقتم دوست داشتنم
  تف به وجودش
  برام دعا کنید فقط رهااااااا شم
  اصلا نمیشه با خائن زیر یه سقف بود
  شکر خدا زحمت منو کم کردن زنای کثیف خیابون رابطه دیگه وجود نداره بینمون
  در ضمن یک ماهه زیر یه سقف زندگی میکنیم
  بعد از ده سال در به دری و به دهنا افتادن
  تازه زندگی رو شروع کردیم که رییییدددددددد اول بسم الاه
  با تشکر از همتون که نشستین و خوندین مطلب منو
  قلبم داشت میترکید حرفامو اینجا نوشتم آروم شدم

 5. Avatar
  طنین ژانویه 31, 2023 در 8:08 ق.ظ پاسخ

  سلام و امیدوارم زندگی همه پُر بشه از شاذی و سلامت رون و روان.
  من منکرحرف های مختلف دوستان عزیز نمیشم.
  اما اگر خوب دقت کنیم اکثر مواقع زن و مرد هردوتا مقصر هستند حالا گاهی 60 به 40 و گاهی 30 به 60 و 10 تا هم عوامل کاری و محیطی.
  من که همون اول شرط کردم هرلحظه و هر موقع که دیگا علاقه ای بهم نداره خیلی راحت بگه.خجالت میکشیدم بگم یا به هر دلیلی قابل قبول نیست. چون اکثریت مردها فکر میکنن الان ماندن تو رابطه وظییشون هست و خلاف مردانگی هست و موندن با همسرشون جز یکی از عادات روزمر که این بنیاد خانواده رو ویرون میکنه. و هرکدوم راه خودشون و میرن. درسته مردها تنوع طلب هستند خوب ذات افرینش مرد اینجوری هست.وزن هم میتونه با لوندی خاص خودش که درذات زن وجود داره اگر زندگی و رابطه شون و دوست داره خوب بسم الله و تکلیف اون مُدل مردهای که سیری ناپذیرند هم دیگه باید سپردشون به لِقاالله 😅. برای زندگی مشترکتون دقت بزارید برای خودتون هم وقت بزارید و به قیافه و سلامتی خودتون برسیدبرای خودتون هم خرج کنید نه اینکه بگید اول شوهر و بچه ها. .بیشتر از همه حتی بچه هاتون بهش بها بدین.و بدونید ما زن ها چه با شوهر چه بدون آنها انسان های مستقل و عالی هستیم.

 6. Avatar
  معصومه مارس 24, 2023 در 5:10 ق.ظ پاسخ

  سلام دخترای گلم صبور باشین بخاطر یه زن خیابونی زندگیتون رو به هم نریزین اینا دستمال کاغذی هستند چند بار استفاده میشن کثیف شدن دور انداخته میشن

  • Avatar
   ستاره ژوئن 15, 2023 در 3:59 ق.ظ پاسخ

   خیر. دوران توسری خوردن تموم شده. ما زنان هیچ وقت با مرد خائن زیر یک سقف زندگی نخواهیم کرد.

 7. Avatar
  سحر می 28, 2023 در 12:30 ق.ظ پاسخ

  الهی مادراشون بمیرن که همچین پسرهای چشم چرون و دست بزن دار و حیوون صفتی رو زاییدن لعنت به تموم مردای هوسباز لعنتتتتتت

 8. Avatar
  هما ژوئن 3, 2023 در 12:01 ب.ظ پاسخ

  سلام دوستای گلم
  به نظر من باید اگر زندگی مشترکی که شروع کردین ارزش نگهداشتن رو داره باید برای درست کردنش بجنگید
  خیلی دیدن خیانت سخته به کسی که فکر می کردی کوه محکمیه تکیه بکنی بعد خراب بشه سرت واقعا سخته
  اما این تمام ماجرا نیست
  تو محکم باش
  خیانت رو تدای نکن اتفاقی که افتاده از ابن به بعد چه کاری باید بکنی مهمه طلاق و جدای ابتدای مشکلات اجتماعی

 9. Avatar
  مینا ژوئن 4, 2023 در 6:08 ب.ظ پاسخ

  سلام. صمیمی ترین دوستم بهم خیانت کرده و با شوهرم رابطه داره. منو دوستم و شوهرم دوران دانشجویی با هم دانشگاهی بودیم و هر سه تامون یک رشته را میخونیدم. از همان ابتدا شوهرم به من پیشنهاد دوستی داد و بعد از مدتی ازدواج کردیم و از آنجا که منو دوستم رابطمون خیلی عمیق بود دوست من از جزئی ترین مسائل زندگیم خبر داشت و من مسائل زناشویی که با همسرم داشتم را بهش میگفتم حتی جزئی ترین مسائل مربوط به رابطه جنسی ام را براش بازگو میکردم. تا اینکه اتفاقی متوجه شدم دوستم با شوهرم رابطه دارد و هردوتاشون بهم خیانت کردند. من نمیدونم باید چیکار کنم. از یک طرف از خودم بدم میاد که چرا این چیزا براش تعریف میکردم اگر فاصلمو با دوستم حفظ میکردم شاید این اتفاقات نمیفتاد. از طرف دیگر احساس میکنم رکب خوردم چون منو اون مثل دوتا خواهر بودیم. من به شوهرم خیلی اعتماد داشتم اصلا فکرشو نمیکردم روزی بشه بهم خیانت کنه. الان من خونه را ترک کردم و مادر و پدرم میگن طلاق بگیر ما پشتت هستیم. شوهرم هر سری میاد میگه اشتباه کردم و دیگه تکرار نمیکنم. اینجور که متوجه شدم این دوتا دو سال هست با هم رابطه دارند. به نظرتون باید چیکار کنم من سه سالی میشه که ازدواج کردم و برای این زندگی خیلی زحمت کشیدم و یک بچه یک ساله دارم.

 10. Avatar
  سارا جولای 16, 2023 در 4:48 ق.ظ پاسخ

  سلام
  متاسفانه مردها اگر یکبار خیانت کنند بازهم میکنند،من دوبار بهش فرصت دادم
  ولی اشتباه کردم
  شش ساله ازدواج کردیم سال سوم نشده بود اولین بار چت هاشو با فردی اتفاقی دیدم….
  و امشب برای بار سوم ،،،،هیچ‌ وقت فرصت ندید..همون بار اول تمومش کنید
  حیف اینهمه سال

 11. Avatar
  آرام سپتامبر 14, 2023 در 12:54 ق.ظ پاسخ

  متاسفانه قوانین اسلام بیشتر به نفع مردان هست و یک مرد در ایران می تونه به راحتی به همسرش خیانت کنه بدون اینکه مجرم شناخته بشه. بعد هم اثبات خیانت بسیار سخت است و اگر در دادگاه ادله خوبی نداشته باشه ، متهم به تهمت می شه و مرد می تونه شکایت کنه.
  یا زن باید چشم پوشی کنه و به خاطر خانواده ش گذشت کنه یا طلاق بگیره که خود گرفتن طلاق و مهریه یک چالش بسیار طولانی، تنش زا هست .

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم