خانه/مشکلات جنسی/سرد مزاجی مردان

سرد مزاجی مردان :

یکی از شایع ترین اختلالات جنسی که باعث می شود در رابطه زوج با یکدیگر مشکلاتی را احساس نمایند  ، سرد مزاجی مردان می باشد .

بدون شک یکی از مهمترین اهدافی که هر شخص برای ازدواج در ذهن خود دارد ، رفع نیاز جنسی با آرامش و به دور از دغدغه ها می باشد .یک واقعیت انکار ناپذیر درباره رابطه جنسی وجود دارد که هر مقدار این ارتباط  در فضایی با آرامش بیشتر و کم دغدغه تری اتفاق بیفتد ، آن رابطه جنسی از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد .

سرد مزاجی مردان به طور کلی به کاهش میلی جنسی در مردان به دلیل وجود یک سری اختلالات که ممکن است از توانایی های یک مرد در رابطه جنسی بکاهد . گفته می شود.

علت سرد مزاجی مردان

علت سرد مزاجی مردان چیست ؟

علت سرد مزاجی در مردان بسیار متغاوت است و گاهی این علت ها از بدو تولد فرد در وی وجود داشته است و گاهی نیز سرد مزاجی ها وابسته به شرایط و موقعیت در هر فردی ممکن است بوجود بیاید . ۴ مورد از مهمترین و اصلی ترین علت های سرد مزاجی در مردان شامل موارد زیر می شود .

سرد مزاجی مردان به دلیل سنت ها و باور های اشتباه 

اگر در بین افرادی که به سرد مزاجی مبتلا هستند به دنبال یافتن ریشه ها و علت های اصلی وقوع این اتفاق باشیم ، یکی از مهمترین دلایل سرد مزاجی در مردان دلایل فرهنگی می باشد . مجموعه ی فرهنگ ها و سنت هایی که در شخصیت یک فرد نهادینه می شود نشان دهنده تفکرات و خواسته های او می شود . در فرهنگ ایرانی نیز برای فردی که هنوز ازدواج نکرده است ، رابطه جنسی و حتی صحبت کردن در این باره نوعی تابو و سنت می باشد .

برای مثال مردان ایرانی که  معمولا بین 13 تا 16 سالگی خود به بلوغ می رسد تا وقتی که ازدواج کنند و تشکیل یک خانواده بدهند ، هیچگاه درباره رابطه جنسی و چگونگی آن صحبتی نمی کنند و به بیان دیگر بر روی قوه جنسی و تمایلات جنسی خود یک قفل می زند .

چنین فردی بعد از اینکه چندین چند سال سعی کرده بود تا فقط قوای جنسی خود را سرکوب نماید ، بعد از ازدواج غالبا استفاده نکردن از قوای جنسی را در خود امری معمول و منطقی می بیند . از همین رو چنین فردی می بایست قبل از ازدواج ، آموزش های لازم برای رابطه جنسی و نکاتی که باید در آن رعایت کند را ببیند .

مشکلات جسمی ، مهم ترین عامل بی میلی جنسی در مردان

با بالا رفتن سن در مردان ، سطح ترشح هورمون جنسی به طور محسوسی کاهش می یابد و همین دلیل باعث می شود تا احساس نیاز به رابطه جنسی در مردان کاهش یابد و طرف دیگر رابطه احساس سرد مزاجی در زوج خود احساس نماید .

یکی دیگر از دلایلی که باعث بی میلی جنسی در مردان میشود ؛ آن است که از درد جسمی رنج می برد که شاید حتی خود او هم تاثیراین درد بر قوای جنسی خود را متوجه نمی شود و یا در مواردی مشاهده می شود که فرد حتی از بیماری خود خبر ندارد اما تاثیر آن بر روی قوای جنسی وی باعث شده است تا فرد احساس کمبود و ضعفی را در خود داشته باشد .

بیماری هایی مثل فشار خون بالا ، ام اس ، دیابت یا قند خون بالا و  …. می تواند در مردان احساس بی میلی جنسی بوجود بیاورد .

تاثیر استرس و اضطراب در سرد مزاجی مردان

همه مردم دنیا از تاثیر مخربی که استرس و اضطراب بر روی جسم و روح آنان میگذارد تا حد قابل قبولی با خبر هستند . در دنیا امروز و با بیشتر شدن مشغله های کاری و فکری ، سایه استرس و اصظراب بر روی تمام مردم جهان ، بویژه مردان بیشتر احساس می شود .

استرس علاوه بر آنکه ذهن و فکر افراد را تحت تاثیرخود قرار می دهد باعث می شود تا بدن از حالت روتین و عادی خارج شده و اختلالاتی را بر روی جسم فرد نیز بوجود بیاید .

برای مثال فردی که در تمام مدت طول روز مشغول جنگیدن با مشکلات و سختی ها بوده در شب هنگامی برای انجام یک رابطه جنسی آماده می شود به هیچ عنوان تمرکز فکری لازم را ندارد و همین عامل باعث می شود تا نمایش مناسب و قابل قبولی در قبال زوج خود نداشته باشد و  رفته رفته میل جنسی در فرد کاهش یاید .

مواد مخدر سم رابطه جنسی :

یکی از غلط ترین و مخرب ترین باور هایی که برخی افراد دارند آن است که استفاده کردن از مواد مخدر و مشروبات الکلی میل جنسی را در آنها افزایش می دهد و می تواند برخی اختلالات جنسی آنان همچون انزال زود رس یا اختلال در نعوظ را برطرف نماید .

تحقیقات اخیر بر روی تاثیر مواد مخدر بر قوای جنسی نشان می دهد که استفاده از مواد مخدر در مدت زمان طولانی باعث می شود تا اختلالات جنسی ، کیفیت رابطه ی جنسی را بیش از پیش تهدید کند و به طور محسوسی کاهش بدهد .

بسیار افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند علاوه بر اینکه روح آنان وابسته به مواد مخدر می باشد جسم آنان نیز به آن نیاز پیدا می کند و فرد تا وقتی که از حصار این درد ها خارج نشود ، نمی تواند به چیز جز آن فکر کند به همین دلیل استفاده کردن از مواد مخدر می تواند تاثیر بسیار زیادی در سرد مزاجی مردان داشته باشد .

درمان سرد مزاجی مردان با مشاوره جنسی

یکی از بهترین افرادی که می تواند در زمینه بی میلی جنسی و سرد مزاجی در مردان به همه مردم کمک نماید ، مشاوران جنسی و سکس تراپیست ها می باشند .

مشاوره جنسی سعی می کند تا بررسی دقیق بر روی اختلالاتی جنسی که فرد ممکن است با آن درگیر باشد ، آن را تشخیص داده و به مرور زمان و با ارائه درمان های گفتگو محور و دارو درمانی به دنبال درمان این اختلالات باشد تا زوجین بار دیگر طعم شیرین یک رابطه جنسی موفق را بچشند و از زندگی مشترک خود لذت بیشتری ببرند .

بی میلی جنسی مردان

۴ راه برای درمانی بی میلی جنسی مردان

تغذیه مناسب اولین قدم برای درمان بی میلی جنسی مردان :

یکی از بهترین متد هایی که پزشکان و روانشناسان متخصص در زمینه مشاوره جنسی به افراد ارائه می دهند تا بی میلی جنسی در مردان کنترل و در برخی موارد درمان بشود ، تغذیه مناسب و داشتن رژیم های غذایی مطلوب می باشد .

استفاده کردن دائم از عذاهایی با طبع سرد مثل برنج و گوشت گاو و گوشت مرغ و …. در طول دراز مدت می توانند مشکلات جنسی و سرد مزاجی ها را بوجود بیا ورند . استفاده کردن از چانشی ها یی با طبع گرم مثل زنجبیل ، سیر ، زیره ، سیاهدانه ، زعفران و خرما و … و غذاهایی مثل بادمجان ، تخم مرغ و …می توانند در روند درمان سرد مزاجی بسیار موثر واقع بشوند .

ورزش مهم ترین قدم در درمان بی میلی جنسی مردان :

همانطور که اشاره کردیم با بالا رفتن سن افراد و پایین آمدن میزان ترشح هورمون ها رفته رفته بی میلی های جنسی سراغ افراد به خصوص مردان میاید . گذاشتن تایمی در طول روز برای ورزش کردن باعث می شود تا علاوه بر تقویت قوای جسمانی خود و بالا آمدن میزان ترشحات هورمونی در بدن ، میل جنسی و قوای جنسی فرد نیز تقویت بشود . تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده است که مشکلات و اختلالات جنسی تا حدود 30% می توانند با انجام حرکات ورزشی در طول روز درمان بشوند و در روند درمانی مشکلات جنسی ، ورزش کردن از جایگاه مهمی برخوردار است .

بررسی وضعیت عمومی بدن :

گاهی رنج بردن از یک سری از درد ها و امراض بدنی باعث می شود تا فرد از لحاظ قوای جنسی و میل به رابطه ی جنسی دچار ضعف شدیدی بشود . به همین منظور پیش از آنکه  فردی متخصص مراحل درمان در این زمینه را پی بگیرد از شما می خواهد تا با آزمایشی وضعیت عمومی بدن خود را بسنجید .

آزمایش چکاپ در سنین بالا یعنی حدود بالای 50 سالگی در هر دوره 6 ماهه می تواند اطلاعات دقیق و مناسبی را در باره وضعیت عمومی بدن شما دراختیارتان قرار بدهد .

ترک سیگار و مواد مخدر :

سیگار کشیدن و استفاده از مواد مخدر تاثیر بسیار مخربی بر وضعیت عمومی بدن می گزارد و فردی که از دخانیات استفاده می نماید علاوه بر آنکه بر جسم و روان خود آسیب جدی وارد می نماید بر روح و جسم دیگران نیز آسیب های جبران ناشدنی وارد می کند .ترک سیگار و سایر مخدر ها می تواند سلامت جسم و ذهن شما را تا حد قابل قبولی تامیین نماید به همین منظور پیشنهاد می شود برای جلوگیری از سرد مزاجی اقایان ،سیگار و مواد مخدر را در صورت استفاده کردن ، ترک نمایند .

آموزش های جنسی :

بسیار از افراد آموزش های مناسبی در زمینه روابط جنسی و چگونگی آن ندارد و در روند آموزشی نیز آموزش های جنسی چندان جایگاه خاصی ندارند . در صورت آموزش درباره روابط جنسی و نکات آن می توان از سرد مزاجی در مردان جلوگیری کرد .

2022-12-12T17:22:37+03:30توسط |دسته‌ها: مشکلات جنسی|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم