خانه/مشکلات جنسی/مشاوره جنسی

مشاوره جنسی :

مشاوره جنسی نوعی درمان گفتگو محور می باشد که به منظور کمک به افراد و زوجین برای رسیدن به اوج لذت جنسی بوجود آمده است .

هدف از مشاوره جنسی آگاهی بخشیدن به افرادی است که باید از چالش های جسمی و روانی رهایی یابند ، تا طعم تجربه یک رابطه ی جنسی خوب را بچشند .

تقریبا تمامی زوجین در سر تا سر کره زمین بر این باورند که ایجاد یک رابطه ی مناسب بین زوجین می تواند تضمین کننده آینده ی یک پیوند زناشویی باشد . این ارتباط شامل ابعادی مختلفی می شود که از جمله آنان می توان به ارتباط کلامی ، ارتباط عاطفی ، ارتباط جنسی و …. اشاره نمود .

جهت رزرو نوبت و دریافت مشاوره جنسی با شماره ۰۲۱۸۸۲۱۷۰۸۸ تماس حاصل فرمایید.

برای هر جوان ایرانی در طول دوران زندگی خود فرصت آموختن در باره ارتباطات عاطفی و ارتباطات کلامی بوجود خواهد آمد و اگر فرد علاقمند به مطالعه درباره این زمینه ها باشد ، منابع مناسب و کافی در اختیار او قرار خواهد گرفت .

اما در فرهنگ ایرانی ارتباط جنسی و مشاوره جنسی برای افرادی که ازدواج هنوز مجرد هستند نوعی تابو و سنت می باشد که در خانواده ها و یا در مدارس هیچگونه آموزشی نخواهند دید و اگر فرصت به تحصیلات دانشگاهی برسد اندک اطلاعاتی در زمینه ارتباطات جنسی در اختیار جوان ایرانی قرار خواهد گرفت .

درمان اختلالات جنسی با مشاوره جنسی

به طور قطع و یقین میتوان اعتقاد داشت که فردی که ازدواج نکرده است هیچگاه اطلاعات کاملی درباره رابطه جنسی و دانستنی های ارتباط جنسی ندارد و از آن طرف طی مطالعات اخیر گزارش شده است که بیش از 40% زنان و بیش از 30% مردان دچار اختلالات جنسی هستند و در طول دوران زندگی خود دست کم یکی از اختلالات جنسی را تجربه می کنند که این اختلالات را می تواند با مشاوره جنسی و بررسی ریشه اختلال درمان کرد. و فرد را دوباره به یک ارتباط جنسی مناسب باز می گرداند و اگر فرد به دنبال درمان این اختلال نباشد؛ باید برای همیشه با معقوله ای به اسم داشتن یک رابطه جنسی خوب خداحافطی نماید .

اختلالات جنسی شامل موارد زیر می شوند :

 1. اختلال در نعوظ
 2. انزال زودرس
 3. عدم دستیابی به ارگاسم
 4. مازوخیسم یا خود آزاری جنسی
 5. سادیسم یا دگرآزاری جنسی
 6. پدوفیلی یا بچه بازی
 7. بی میلی جنسی
 8. میل جنسی بیش از حد
 9. اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی
 10. فانتزی های جنسی آسیب رسان
 11. مقاربت های دردناک
 12. خود ارضایی

علت اختلالات جنسی چیست

علت اختلالات جنسی چیست ؟

هیچگاه نمی توان به صراحت اعلام کرد که هرگاه یک اتفاق مشخصی رخ بدهد ، فرد دچار اختلالات جنسی خواهد شد  اما می توان گفت که زمینه اختلالات جنسی همچون مازوخیسم و یا پدوفیلی یا … چگونه بوجود می آید و این زمینه ها چگونه تقویت می یابند .

دلایل فرهنگی :

بسیاری از اختلالات جنسی ریشه در فرهنگ خانواده ها دارد و یکی از بزرگترین عوامل اینکه اختلالات جنسی بوجود می آید و کم کم در شخصیت فرد رشد می یابد آن است که در محیط خانواده هیچگونه آموزشی به جوانان و نوجوانان داده نمی شود .

برای مثال جوانی که در طول دوران جوانی و نوجوانی خود خواسته ها و امیال جنسی خود سرکوب کرده است و تنها با خود ارضایی نیاز جنسی خود را برطرف کرده است ، هنگامی که ازدواج می کند قطعا با اختلالاتی مثل انزال زودرس ، اعتماد به نفس پایین در رابطه جنسی و یا خود ارضایی در گیر خواهد بود که موجب سرد شدن رابطه میشود

دغدغه های فکری و مشغله ای :

در دنیا امروز و با دغدغه های فکری که هر کس در طول روز می تواند با آنان درگیر باشد ، داشتن یک رابطه جنسی خوب می تواند فرد را از لحاظ روحی ریکاوری و دوباره سازی کند اما گاهی این دغدغه های فکری باعث می شود تا فرد در رابطه های جنسی با زوج خود ، بی میل و اشتیاق نشان بدهد .

همه زوج ها اعتقاد دارند که رابطه جنسی صرفا یک عمل جسمی نیست و در اصل یک رابطه جنسی خوب شامل در آمیخته شدن روح افراد با یکدیگر می باشد و نمی توان بدون اینکه فکری متمرکز در رابطه جنسی داشت ، چه خود فرد چه زوج وی به اوج یک لذت جنسی برسند .

بالا رفتن سن :

با بالا رفتن سن چه در مردان و چه در زنان با پایین آمدن سطح ترشح هورمون ها در بدن ، کم کم میل افراد به برقراری یک رابطه جنسی کاهش می یابد و اختلالات جنسی مثل اختلال در نعوظ ، انزال زود رس ، عدم رسیدن به ارگاسم و یا کاهش میل جنسی در افراد رخ می دهد . و باید دلیل سرد شدن مردان(سرد مزاجی مردان) و دلیل سرد شدن زنان در رابطه جنسی را بررسی کرد

یکی از مهمترین وظایف هر مشاور جنسی آن است که فرد وقتی در خود احساس کمرنگ شدن میل جنسی را داشت ، او را از لحاظ فکری و ذهنی تا حد قابل قبولی آماده کنند تا بار دیگر بتوانند طعم شیرین یک رابطه جنسی موفق را بچشند .

جهت رزرو نوبت و دریافت مشاوره جنسی با شماره ۰۲۱۸۸۲۱۷۰۸۸ تماس حاصل فرمایید.

اختلال جنسی چه زمانی خطرناک میشود؟

اختلال عملکرد جنسی می تواند تأثیر قابل توجهی بر کیفیت زندگی و روابط فرد داشته باشد، اما به طور کلی خطری برای سلامت جسمانی فرد ایجاد نمی کند. با این حال، اختلال عملکرد جنسی گاهی اوقات می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای باشد که ممکن است نیاز به درمان داشته باشد. به عنوان مثال، اختلال نعوظ (ED) گاهی اوقات می تواند نشانه ای از بیماری قلبی عروقی یا دیابت باشد، که هر دو در صورت عدم درمان می توانند عواقب جدی برای سلامتی داشته باشند. تأخیر در انزال یا زودانزالی و سایر اشکال اختلال عملکرد جنسی نیز می تواند توسط برخی داروها مانند داروهای ضد افسردگی یا ضد روان پریشی ایجاد شود.

اختلال عملکرد جنسی می تواند تأثیر منفی بر سلامت روان داشته باشد و منجر به احساس اضطراب، افسردگی و عزت نفس پایین شود. در صورت عدم درمان، این مسائل سلامت روان می تواند بدتر شود و به طور بالقوه منجر به شرایط جدی تری شود. بنابراین، اگر اختلال عملکرد جنسی را تجربه می کنید که باعث ناراحتی قابل توجهی می شود یا بر رفاه کلی شما تأثیر می گذارد، به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

چه زمانی به مشاوره جنسی نیاز داریم ؟

همانطور که گفته شد فرد در طول دوران زندگی مشترک می تواند دچار اختلالات جنسی متعدد و متفاوتی بشود و این اختلالات می توانند از آغاز و شروع یک رابطه زناشویی در فردی وجود داشته باشد و یا در طول زندگی مشترک فرد دچار این اختلالات بشود .

مشاوره جنسی در حقیقت کمک می کند که فرد هرگاه دچار هر یک از اختلالات جنسی شد و قصد داشت تا درمان را به شیوه علمی و منطقی دنبال نماید ، حضور یک متخصص و روانشناس خوب را در کنار خود احساس نماید و این حضور باعث می شود تا بهبود فرد با سرعت بیشتری اتفاق بیفتد .

اگر دچار اختلالت روانی همچون : اختلال میل جنسی به کودکان (پدوفیلی) ، سادیسم ، مازوخیسم  و خودارضایی هستید هر چه سریع تر باید به مشاور جنسی مراجعه کنید.و

مشاوره جنسی شامل چه مواردی می شود ؟

همانطور که میدانیم بسیاری از مشکلات و اختلالاتی که برای هر فردی ممکن است پیش بیاید ، ریشه در افکار و ذهنیت او دارد . مشاور جنسی سعی می کند تا با ایجاد فضایی با صمیمت ، مشکلات و اختلالات روانی فرد را تشخیص بدهد و طی جلساتی با محوریت گفتگو و همکلامی مشکلات را با کمک یکدیگر از بین ببرند .

مشاوره جنسی چه کمکی به شما میکند ؟

مشاوره جنسی در حقیقت به شما کمک می کند تا مشکلات  رابطه جنسی خود با همسرتان را برطرف کرده و رابطه ای دلنشین و لذت بخش بدون اختلالت جنسی را تجربه کنید .

۷ کمک اساسی مشاوره جنسی به زوجین

 1. ایجاد مهارت برای لذت بردن از یک رابطه جنسی و بر انگیخته کردن حس لذت جنسی در فرد
 2. آموزش راه های کنترل فکر ها و استرس ها در حین یک رابطه جنسی
 3. افزایش و بهبود روابط احساسی و کلامی بین زوجین به منظور داشتن یک رابطه جنسی موفق تر
 4. آموزش راجع به آناتومی اندام زنان و مردان
 5. آموزش راجع به ایجاد حس تحریک در فرد مقابل
 6. کمک به ترک عادات غیر مفید در رابطه زناشویی مثل خود ارضایی یا استمنا
 7. آموزش راجع به آثار تخریبگر و منفی برخی فانتزی های جنسی

مشاوره جنسی تا چه حد می تواند مفید و موثر باشد ؟

در بین افرادی که برای مشاوره جنسی به روانشناسان و مشاوران مراجعه می نماید مشاهده شده است که تا حد قابل قبولی توانسته اند که روال روابط جنسی خود را به حد معمول و طبیعی بازگردانند و با مشاوره جنسی توانسته اند تا دوباره در روابط جنسی خود نهایت لذت را احساس کنند.

آمارها نشان می‌دهند که مشاوره جنسی می‌تواند به عنوان یک ابزار قدرتمند برای بهبود روابط جنسی و کاهش مشکلات زناشویی عمل نماید. مشاوره زناشویی و جنسی به‌طور معمول، تأثیر بسزایی در بهبود و ارتقای مواردی نظیر رضایت جنسی، کیفیت جنسی، تناسب جنسی و رضایت زناشویی زوجین دارد. این موضوع می‌تواند بهبود قابل توجهی در عواملی مانند ترغیب جنسی، ارتباط جنسی و ارتباط عاطفی ایجاد نماید.

تحقیقات نشان می‌دهند که زوجینی که مشاوره زناشویی و جنسی دریافت می‌کنند، معمولاً نرخ طلاق کمتری را تجربه می‌کنند و رضایت زناشویی بالاتری دارند. یک مطالعه انجام شده توسط سازمان ملی سلامت روانی آمریکا (NIMH) نشان می‌دهد که بعد از دریافت مشاوره جنسی، به‌طور متوسط 75٪ زنان و 61٪ مردان از بهبود قابل توجهی در مسائل جنسی خود گزارش داده‌اند.

اما نکته مهم اینجاست که فارغ از اثربخشی بالای مشاوره جنسی، همواره مهم است به زوجین و افراد دارای مشکلات جنسی، منطبق بر نیازها و شرایط خاص‌شان مشاوره حرفه‌ای و کارآمد ارائه شود. بنابراین نقش روانشناس در این مسئله، کاملاً مهم و حساس است.

 

فیلم های پورن و اختلالات جنسی :

عده ای از افراد فکر می کنند که تماشای فیلم های پورنو به آنها کمک می کند تا آموزش های جنسی لازم را ببیند . این عقیده از ریشه و بن غلط می باشد زیرا فیلم های پورن نه تنها باعث نمی شوند که فرد آموزش مناسبی درباره روابط جنسی و چگونگی کنترل آن کسب نمایند بلکه عاملی هستند برای آنکه زمینه اختلالات جنسی و فانتزی های جنسی در افراد بوجود بیاید و در نهایت همه ی این عوامل باعث می شوند تا فرد دیگر نتواند به حداکثر حس لذت جنسی تنها با یک نفر برسد .

یکی از وظایف مشاوران جنسی آن است که عاداتی که برای داشتن یک رابطه موفق مضر می باشد را از بین ببرد .

ترک اعتیاد به پورنو گرافی نیز به وسیله تکنیک ها و روش های علمی صورت می گیرد که برای رسیدن به هر یک از آنها باید از حضور یک روانشناس به عنوان فرد متخصص بهره برد .

آموزش جنسی به کودکان :

یکی از دغدغه های والدین آن است که آموزش های لازم درباره اندام جنسی کودک و محافظت از آنان را چگونه به فرزند خود بیاموزند تا کودکان بهتر و دقیق تر با اندام خود آشنا شوند و اجازه تعارض فردی را نقاط شخصی بدن خود ندهند .

مشاوره جنسی می تواند والدین را آگاه سازند که به چه زبان و به چه صورتی با فرزند خود در این باره صحبت کنند و به آنان چگونه تربیت جنسی کودکان را بیاموزند  که اندام آنان فقط برای خودشان است و هیچکس بجز پدر و مادر اجازه ندارد به اندتم شخصی آنان دست بزند .

مشاوره مشکلات زناشویی

 مشاوره مشکلات زناشویی :

مشکلات زناشویی رابطه مستقیمی با روابط جنسی زوجین دارد و بلافاصله بعد از اینکه زوجین مشکلات زناشویی را بین یکدیگر احساس کنند رابطه جنسی آنان با گذر زمان از کیفیت و کمیت کمتری برخوردار خواهد شد . به همین منظور مشاوران و روانشناسانی که برای مشاوره مشکلات جنسی در خدمت زوجین هستند ،  فرد مراجعه کننده را الزام می کنند تا در جلساتی به همراه زوج خود در دفتر مشاوره حضور یابند .

این حضور به علت آن است که پزشک راهنما تمام ابعاد و جزییات روابط بین زن و مرد را متوجه بشود و در طی روند درمان به این نتیجه برسد که شاید اصلا مشکل زوجین ، ربطی به اختلالات جنسی طرفین ندارد و ریشه سرد مزاجی ها در افکار و ذهنیت ها بوجود آمده است .

سوالات مشاوره زناشویی

سوالات مشاوره زناشویی بسیار زیاد است اما این سوالات اغلب در ۵ موضوع زیر می باشد .

 1. گرایش جنسی
 2. سلامت عمومی افراد
 3. تجربه های سالم و ناسالم فرد در رابطه های جنسی
 4. عادت های روتین و معمول فرد در رابطه های جنسی
 5. فانتزی های مورد علاقه

پزشک روانشناس با بررسی بیشتر و دقیق بر روی پاسخ های شما ، ریشه اختلال و مشکلات زناشویی را تشخیص می دهد و روند درمان را آغاز می نماید .

درمان دارویی مشکلات جنسی در مشاوره

همانطور که پیش تر عرض کردیم ، مشاوره جنسی بر اساس گفتگو و همزبانی طراحی شده است و پزشک روانشناس با ایجاد رابطه کلامی سعی می کند تا با فرد مراجعه کننده ارتباط برقرار کند و در طی آن با مذاکره اختلالات و مشکلات را حل و فصل نماید .

اما در مواردی محدود نیز پزشک روانشناس و مشاور جنسی برای پیگیری هر چه بهتر روند درمان و بهبود بخشیدن اوضاع محبور است ، از برخی دارو ها و مکمل هایی استفاده نماید .

برای مثال وقتی فردی به شدت سرد مزاج می باشد و این بی میلی جنسی در شخصیت و رفتار او ریشه کرده است ، مشاور جنسی با تجویز چند داروی خوراکی که از قبل بررسی شده است که این دارو ها آثار سوء جانبی ندارند ، کمک می کند تا حس لذت جنسی رفته رفته در فرد بوجود بیاید و پس از آنکه این حس بوجود آمد ، حال می توان در باره ابعاد اختلالات جنسی و بی میلی های جنسی صحبت کرد و ریشه ها بررسی نمود و با همان گفتار درمانی ، این اختلال را از بین برد .

در اینجا آن چیز به بیشتر از هر چیزی اهمیت بحث کردن و صحبت کردن در باره اش وجود دارد ، اعتماد کردن به فرد متخصص و مشاور جنسی می باشد .

اگر ما بتوانیم که به مشاور جنسی خود اعتماد و اطمینان کامل داشته باشیم و به تجربه و علم وی تکیه داشته باشیم می توانیم روند درمان خود را به بهترین شکل پی بگیریم و در نهایت به تجربه دوباره یک رابطه جنسی لذت بخش برسیم .

ویژگی های مشاور جنسی خوب چیست ؟

ویژگی هایی که یک مشاور جنسی خوب را از سایر روانشناسان و مشاوران متمایز می سازد در وهله اول داشتن تخصص در زمینه سکس تراپی و آموزش های جنسی می باشد . که فرد مراجعه کننده باید از قبل راجع به بروز بودن علم ، پزشک معالج اطلاعاتی را بدست بیاورد .

ویژگی بعدی که یک مشاور جنسی خوب باید از آن برخوردار باشد آن است که می بایست از ارتباط عمومی خوبی برخوردار باشد. تا بتواند به بهترین شکل با مراجعین خود ارتباط کلامی و عاطفی برقرار نماید .

این ارتباط از آن جهت قابل اهمیت می باشد که فرد مراجعه کننده قرار است در مورد مهمترین و خصوصی ترین مراحل زندگی خود با پزشک راهنما گفتگو نماید و اگر این ارتباط نتواند به خوبی هرچه تمام تر شکل بگیرد ، احتمال درمان به مراتب کاهش خواهد یافت .

همچنین یک مشاور جنسی خوب باید تجربه کافی در زمینه مشاوره جنسی را داشته باشد .

اگر پزشک روانشناس و مشاوری که قرار است راجع به اهمیت و چگونگی یک رابطه جنسی موفق توضیح بدهد ، تجربه مناسبی در این زمینه نداشته باشد تا حد بسیار زیادی نمی توان به حرف ها و توصیه های او اعتنا کرد. پس بنابر این فرد مراجعه کننده قبل از آنکه به مشاوره جنسی مراجعه نماید ، باید از افرادی که قبلا تجربه مشاوره با آن پزشک را داشته اند پرسجو کند که مشاور جنسی تا چه حد توانسته روابط او را بهبود ببخشد .

جهت رزرو نوبت و دریافت مشاوره جنسی با شماره ۰۲۱۸۸۲۱۷۰۸۸ تماس حاصل فرمایید.

2023-07-03T22:25:49+03:30توسط |دسته‌ها: مشکلات جنسی|3 دیدگاه

3 دیدگاه

 1. Avatar
  Reyhane آگوست 22, 2020 در 7:20 ب.ظ پاسخ

  سلام نوجوان ١۵ ساله ای دارم که مدتی است متوجه شده ام به خود ارضایی و فیلم های پورن اعتیاد دارد .
  پیشنهاد شما برای آنکه جلوی این اتفاق را بگیرم چیست؟

 2. Avatar
  مرتضی آوریل 22, 2021 در 5:55 ب.ظ پاسخ

  سلام
  چطوری میتونیم با خانم دکتر در واتساپ ارتباط برقرار کرد

  • ehsan sherafati
   ehsan sherafati می 29, 2021 در 12:33 ق.ظ پاسخ

   سلام، وقت بخیر
   با شماره کلینیک 02188217088 تماس بگیرید و یا در واتس اپ به شماره 09382074868 پیام بفرستید منشی راهنماییتون میکنن.

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم