//مشاوره طلاق

مشاوره طلاق

همیشه موضوع طلاق در کشور ها و فرهنگ های مختلف مسئله ای ناخوشایند و جنجال برانگیز است. متاسفانه آمار طلاق در کشور، وضعیت نگران کننده ای را نشان می دهد.

مراجعه به یک مشاور طلاق خوب  می تواند تا حدود زیادی از به وجود آمدن طلاق جلوگیری کند.

اکثر طلاق ها در سال های اولیه زندگی مشترک و به خصوص سه سال اول پس از ازدواج اتفاق می افتد. پس اهمیت مشاوره طلاق برای زوجین در این سال ها بیشتر از هر زمان دیگر است.

اگر به صورت مستمر با یک روانشناس طلاق در ارتباط باشید و از راهنمایی های ایشان استفاده کنید، می توانید زندگی مشترک خود را تضمین کنید. همچنین می توانید مدیریت زندگی خود را در دست بگیرید و در برابر عوامل به وجود آورنده ی طلاق به راحتی بر مشکلات خود چیره شوید.

۱۰ عامل اصلی طلاق در کشور

عوامل زیادی ممکن است باعث طلاق و جدایی شوند. از اختلافات کوچک گرفته تا مسائل مهم و بزرگ. عمده ترین عوامل به وجود آورنده طلاق در سال های اخیر مربوط می شود

به ۱۰ عامل اصلی طلاق عبارتند از:

  1. مشکل در روابط جنسی
  2. عدم تفاهم در زندگی مشترک
  3. مشکلات  در روابط زناشویی
  4. مشکلات مالی
  5. خیانت
  6. دخالت های خانواده
  7. عدم تناسب فرهنگی، تحصیلی
  8. عدم تناسب اعتقادی و خانوادگی
  9. ازدواج در سنین بالا
  10. اختلاف سن زیاد

و …  اشاره کرد.

علاوه بر مواردی که ذکر شد عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث ایجاد طلاق در زوجین می شود.

عوامل اصلی طلاق

 

۳ مشکل زوجین که نیاز به مشاوره طلاق دارد

پنهان کاری زوجین :

یکی از مسائل مهم که در مشاوره طلاق مشاهده می شود پنهان کاری یکی از زوجین می باشد.

برای مثال فرد سابقه بستری شدن در بیمارستان را به دلیل وجود بیماری روان پریشی در گذشته خود داشته و این موضوع را با همسر خود در میان نگذاشته است.

در بیشتر موارد زوجین پس از متوجه شدن پنهان کاری های همسر خود به شدت عصبانی و ناراحت می شوند که در نتیجه تصمیم به طلاق می گیرند.

ناباروری یکی از زوجین:

مسئله بسیار مهم دیگری که در بیشتر موارد باعث طلاق در بین زوجین می شود نازایی و نابارور بودن یکی از زوج ها می باشد،

به این صورت که یکی از آن ها علاقه بسیاری به داشتن فرزند دارد. حال زمانی که در زندگی مشترک خود نتوانند صاحب فرزندی شوند این موضوع باعث به وجود آمدن دلخوری ها و ناراحتی های بسیاری می شود که در نهایت منجر به طلاق می شود.

پیشرفت یکی از زوجین:

مسئله دیگر پیشرفت یکی از زوجین چه از لحاظ مالی و یا از لحاظ تحصیلات می باشد، به این صورت که فرد پس از ازدواج به موفقیت ها و پیشرفت های بسیاری دست پیدا می کند که باعث می شود همسر خود را پایین تر از شخصیت و لیاقت خود بداند به همین دلیل تصمیم می گیرد که طلاق بگیرد

و یا در برخی موارد یکی از زوجین این تفکرات را دارد که با ادامه دادن به زندگی مشترک خود نمی توانند هیچ گونه پیشرفتی در زندگی داشته باشند.
باتوجه به تجربه جلسات مشاوره طلاق، در به وجود آمدن طلاق همان اندازه که رفتار یکی از زوجین آنها را به سمت طلاق سوق داده به همان اندازه هم طرف دیگر تلاشی برای حل مشکل نکرده ، پس هر دو طرف به یک اندازه مقصر هستند. همیشه زوج ها، علت ایجاد مشکل و در نهایت طلاق را بر گردن همسرشان می اندازند و خود را مقصر نمی دانند.

اکثر این افراد نمی دانند برای چه چیزی ازدواج کرده اند و تا چه حد حاضرند به پای همسرشان بمانند. آنها باید بدانند که با شروع زندگی مشترک بسیاری از شرایط تغییر می کنند و باید بتوانند با بسیاری از مشکلات مقابله کنند.

مشاور طلاق خوب

زوجین به هنگام مطرح شدن مشاوره طلاق، واکنش منفی نسبت به آن نشان می دهند.

زیرا نمی دانند مشاوره طلاق برای چه امری تشکیل می شود. جلسات مشاوره طلاق در واقع برای اینکه شما بتوانید به راحتی طلاق بگیرید نیست، بلکه برای تسهیل حل مشکلات و جلوگیری از طلاق و اختلافات به وجود آمده است.

پس اگر مشکلی دارید باید به دنبال حل آن در کنار یک مشاور طلاق خوب باشید. باید توجه داشته باشید که اگر خودتان بتوانید مسائل و مشکلات را رفع کنید پس از رفع آنها رابطه مستحکم و قوی تری خواهید داشت.

برای رسیدن به چنین رابطه ای می توانید از جلسات مشاوره طلاق در کنار یک روانشناس طلاق خوب استفاده کنید.

یک مشاور طلاق خوب به زوجین کمک می کند تا بتوانند ناگفته های همدیگر را درک کنند و در جهت حل مشکل و جلوگیری از طلاق تلاش کنند. پس نباید به هر دلیل کوچکی سریع تصمیم به جدایی بگیرید.

 

مشاوره طلاق

۴ سوال قبل از طلاق

قبل از تصمیم گیری برای طلاق این سوالات را از خودتان بپرسید

شاید با فکر کردن درباره پاسخ به این سوالات از تصمیم خود برای طلاق منصرف شوید.

آیا درباره موضوعی که باعث به وجود آمدن دلخوری ها و مشکلات در رابطه تان شده است با یکدیگر صحبت کرده اید؟

زیرا بسیاری از زوجین درباره مشکلات و ناراحتی های خود با یکدیگر صحبت نمی کنند ،

گمان می کنند که همسرشان از رفتار ها و واکنش های آن ها متوجه مسئله ای که باعث ناراحتی شده است می شود که این طور نیست و در بسیاری از موارد همین موضوع باعث می شود تا یکی از آنها با خود این فکر را کند که هیچ اهمیتی برای همسر خود ندارد و همین مسئله باعث بروز دلخوری های بسیاری می شود.

برای نجات زندگی مشترک تان چه راهکارهایی وجود دارد؟

با پرسش این سوال از خودتان می توانید لیستی را تهیه نمایید که در آن کارهایی که خودتان و همسرتان باید برای بهتر شدن زندگی مشترک تان انجام دهید را بنویسید و به آن ها عمل کنید ، پس از آن می توانید متوجه شوید که چه مقدار از مشکلاتتان کمتر شده است.

آیا درباره کارهایی که انتظار دارید همسرتان انجام دهد با او صحبت کرده اید؟

گاهی علت بسیاری از مشکلات بسیار ساده می باشد و دلیل آن صرفا این است که همسرتان نمی داند که شما چه انتظاراتی از او دارید همین مسئله باعث به وجود آمدن اختلافات بسیاری می شود.

آیا واقعا بدون همسرتان خوشحال تر هستید؟

باید زوجین به این موضوع فکر کنند که آیا چیزهایی که بعد از طلاق به دست می آورند از همسرشان با ارزش تر است یا خیر،

اگر یکی از رفتارهای همسرتان باعث ناراحتی شما شده، می توانید با فکر کردن به نکات و رفتار های خوب او دیدگاه های منفی تان را نسبت به او کمتر کنید.

مشاور طلاق چه کاری انجام میدهد ؟

زمانی که زوجین تصمیم به طلاق می گیرند و دیگر خودشان توانایی حل اختلافات و مشکلاتشان را ندارند ، نیازمند راهنمایی فردی هستند که با دانش و تخصص خود اقدام به حل مشکلات به وجود آمده آنها کند.

در این مواقع یک مشاور طلاق خوب می تواند کمک شایانی کند. مسئله بسیار مهم دیگر که امروزه باعث به وجود آمدن مشکلات زناشویی بسیاری شده است، وجود مشکلات جنسی می باشد، اهمیت این موضوع به قدری است که علاوه بر این که پیش از طلاق باید به طور کلی بررسی شود چنانچه هر یک از زوجین دارای مشکلات جنسی هستند باید این مشکل پس از طلاق هم حل شود.

زیرا چنانچه فرد پس از طلاق اقدام به تصمیم گیری مجدد برای شروع زندگی مشترک نماید این مشکل می تواند مجددا باعث به وجود آمدن اختلافات بسیاری در زندگی شود از این رو فرد ابتدا باید درمان و سپس تصمیم به شروع زندگی مشترک جدید کند.

مشاوره طلاق توسط وکیل حقوقی و روانشناس انجام می گیرد. افراد زیادی هستند که در این مشاوره ها شرکت می کنند و در نهایت زندگی آن ها به طلاق می انجامد. مهم است که بدانید برخی از آموزش ها در مشاوره طلاق ممکن است توسط وکیل به شما گفته نشود؛ اما این مسائل واقعیت دارند و باید با آن ها روبرو شوید

از این رو باید نکات مخفی در مشاوره طلاق را در نظر بگیرید و خودتان بیش از هر کس دیگری به فکر زندگی و روحیه ی خود و فرزندانتان باشید.

علاوه بر مشاوره طلاق به صورت خصوصی از یک مشاور طلاق کمک بگیرید.

اگر می خواهید زندگی شما پس از طلاق دچار تغییرات شدید نشود، مشاوره بعد از طلاق را فراموش نکنید.

و شما کاملاً پل های پشت سر خود را خراب کنید. از این رو بیندیشید آیا واقعاً راه دیگری برایتان نمانده است؟
از راهکارهایی که در مشاوره طلاق و توسط مشاور طلاق به شما داده می شود تبعیت کنید.

ممکن است کم حوصله باشید اما این روش ها تأثیرات طلاق را بر شما کم تر می کند.

 در صورت نیاز جهت تعیین وقت مشاوره طلاق در تهران به حضوری و تلفنی می توانید با شماره تلفن:

۸۸۲۱۷۰۸۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

2021-01-06T12:51:12+03:30توسط |دسته‌ها: روانشناسی زوج|بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم