خانه/خیانت/نشانه های خیانت زن

خیانت زنان

در گذشته بیشتر خیانت ها از جانب مردان بود و خیانت مردان رایج تر بوده اما متاسفانه امروزه خیانت زنان افزایش چشمگیری داشته . خیانت از ناشایست ترین اعمالی است که هر زن شوهر داری می تواند به آن مرتکب شود و آسیب های جبران ناپذیری به خانواده خود بزند .

تشخیص خیانت زن

در صورتی که احساس شک و تردید نسبت به همسر خود دارید ، نباید او را مورد قضاوت قرار دهید و متهم به کاری کنید .  چرا که تغییر رفتار ناگهانی در زنان ممکن است به علل مختلفی به وجود آید و در بسیاری موارد نمی ‌توان گفت که این موارد از نشنانه های خیانت در زنان است . پس بهتر است برای تشخیص خیانت زن به همسر به روانشناس مراجعه کنید و رفتارهای همسر خود که شما را به شک انداخته است را بیان کنید و زیر نظر بگیرید تا در صورت وجود خیانت بهترین تصمیم را بگیرید .

در صورت بروز خیانت زن فقط زن مقصر این اتفاق تلخ نبوده است بلکه مرد نیز در بروز این اتفاق نقش مهمی داشته است . نشانه های خیانت زن و نشانه های خیانت مرد علی رغم شباهت هایی که دارد ، تفاوت هایی هم دارند و به علل گوناگونی رخ می دهد .

تشخیص خیانت زن

نشانه های خیانت زن :

زمانی که یک زن در حال خیانت به همسر خود باشد ، نشانه هایی از خود بروز می دهد . با کمک روانشناس و بررسی و ارزیابی نشانه های خیانت همسر و همچنین زیر نظر داشتن رفتارهای همسر خود می توانید از وجود خیانت مطلع شوید . نشانه های خیانت زن شامل موارد زیر می شود :

1- سرد شدن همسر :

سرد شدن زنان یکی از بارزترین نشانه های خیانت زن می باشد . به طوری که زن دیگر نمی تواند به همسر خود ابراز علاقه و محبت کند و روابط احساسی و عاطفی بین زوجین به مشکلات جدی برمی خورد . همچنین اینگونه زنان از همبستر شدن با همسر خود اجتناب می کنند و دیگر میلی به برقراری رابطه جنسی با وی ندارد .

2- ابتلا به بیماری های مقاربتی :

زنانی که به عمل ناپسند خیانت مرتکب می شوند ممکن است به بیماری های مقاربتی جدید مبتلا شوند . بیماری های واژینال همچون عفونت های شدید و زگیل های تناسلی و همچنین زگیل های دهانی از جمله بیماری های مقاربتی می باشد که با داشتن رابطه نا مشروع با فردی غیر از همسر خود روی می دهد . ( این نشانه یکی از نشانه های خیانت زن که بسیار حائز اهمیت باشد )

3- خشونت های بی دلیل :

برخی از زنان زمانی که به خیانت مرتکب شده باشند و رابطه نا مشروع برقرار کرده باشند ، به دنبال مقصر این اتفاق می‌ گردند و همسر خود را مقصر بروز این اتفاق می ‌دانند . به همین علت بدون دلیل با همسر خود با خشونت و عصبانیت رفتار می‌ کنند .

4- محبت بیش از حد به خانواده و همسر :

از دیگر نشانه های خیانت زن ان است که ، پس از خیانت و برقراری رابطه نا مشروع احساس گناه و عذاب وجدان دارد . به همین منظور سعی می کند برای تسکین دادن به عذاب وجدانی که دارد ، به خانواده خود و همسر خود محبت کند و مدام به بهانه های مختلف از آن ها عذرخواهی می‌ کند .

5- احساس نگرانی :

این گونه افراد مدام احساس نگرانی می کنند چرا که هراسانند که رابطه جدید آن ها فاش شود .

6- تغییر در عادات رفتاری :

زنانی که خیانت می کنند به صورت ناگهانی رفتار و کردارهای آن ها دچار تغییر و تحولاتی می شود . به عنوان مثال : به امور منزل رسیدگی نمی کنند ، لباس های همسر خود را آماده نمی کنند ، به امور و درس های بچه ها رسیدگی نمی کنند و …

7- تغییر در زمان رفت و آمد به منزل :

این گونه زنان به بهانه های مختلف از خانه بیرون می روند ، دیر به خانه برمی گردند و مدام در حال بهانه تراشی برای بیرون رفتن از خانه هستند .

8- آراستگی و مراقبت بیش از حد :

یکی از نشانه های مهم خیانت زنان آن است که بیش از قبل به ظاهر خود توجه دارند و بیش از حد به آراستگی خود می پردازند . همچنین بدون آراستگی از خانه بیرون نمی روند .

9- ایحاد حریم خصوصی :

این گونه زنان حریم خصوصی برای خود ایجاد می کنند و فردی را به حریم خصوصی خود وارد نمی کنند . به عنوان مثال : گوشی موبایل خود را از خود دور نمی کنند ، برای موبایل خود رمز شخصی می گذارند ، مدام در حال صحبت کردن با گوشی و پیامک دادن هستند . همچنین همسر خود را از کارهای خو مطلع نمی کنند .

10- تغییر ناگهانی در امور روزمره :

تغییر ناگهانی امور روزمره زندگی از دیگر نشانه های خیانت در زن می باشد . به عنوان مثال مسافرت های کاری می روند ، بیشتر برای دوستان خود وقت می گذارند ، در کلاس های متفاوت تفریحی و یا ورزشی شرکت می کنند و … . این گونه تغییرات عدم صداقت و دروغگویی فرد را می رساند .

11- در خواست اعتماد بر آن ها :

زمانی که همسران زنان خیانت کار ، از خیانت آن ها مطلع می شوند و به آن ها شک می کنند ، از آن ها می خواهند که علت را توضیح دهند اما این گونه زنان از دادن پاسخ هاس منطقی جلوگیری می کنند و سعی می کنند که همسر خود را قانع کنند . در نهایت می خواهند که به او اعتماد کنند و نگران اوضاع پیش آمده نباشند .

12- مقایسه همسر با دیگران :

از نشانه های زنان خیانت کار آن است که مدام شریک زندگی خود را با مردان دیگر مقایسه می‌ کنند و نقاط قوت دیگران را به آن ها گوشزد می‌ کنند و از همسر خود به خاطر چیزی که هستند احساس نارضایتی می کنند .

13- پرهیز از صحبت کردن و وقت گذراندن با همسر :

زنانی که خیانت می کنند دیگر تمایلی به صحبت کردن با همسر خود ندارند . همچنین دیگر مایل نیستند که با همسر خود وقت بگذرانند . این گونه زنان دوست دارند که از همسر خود دور باشند به عنوان مثال به او پیشنهاد می دهند که به تنهایی به سفر برود .

14- برداشتن مبالغ بی دلیل از حساب :

بعضی از زنان که به همسر خود خیانت می کنند ، مبالغ زیادی را بی دلیل از حساب خود خارج می‌کنند یا به صورت نقدی از شما می گیرند و در حساب دیگری برای خود پس انداز می کنند تا بتوانند زندگی خود را پس از جدایی از نو بسازند . این امر یکی از نشانه های بارز خیانت زنان می باشد .

15- یافتن وسایل جلوگیری از بارداری :

یکی از مشهودترین نشانه های خیانت زن پیدا کردن کاندوم در منزل یا ماشین وی می باشد . در صورتی که این کاندوم برای همسر وی نباشد .

16- استفاده از قرص های بارداری :

اکثر زنانی که در حال خیانت به همسر خود هستند از بارداری اجتناب می کنند . به همین علت از قرص های ضد بارداری استفاده می کنند که مبادا ناخواسته باردار شوند

17- استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی :

زنان خیانت کار به صورت ناگهانی میزان استفاده از شبکه های اجتماعی در آن ها افزایش می یابد . این گونه افراد تمایل دارند که حتی در محیط منزل با معشوقه خود صحبت کنند .

18- فراموشکاری :

زنان خیانت کار ، فراموشکار می شوند و تاریخ های رویداد های مهم را فراموش می کنند . به طور مثال : تاریخ تولد همسر و فرزندان ، تاریخ ازدواج و … را فراموش می ‌کنند .

19- عدم استفاده از موبایل نزد همسر :

زنان خیانت کار از آنجایی که مدام نگران فاش شدن راز خود هستند و از استفاده از گوشی موبایل خود نزد همسر ، اجتناب می کنند که مبادا همسر وی با خبر نشود .

همچنین در صورتی که همسر وی او را در حال کار کردن با گوشی خود ببیند ، به شدت دستپاچه می شوند و استرس می گیرند و سریعاً گوشی خود را کنار می گذارند .

20- تقویت استقلال فردی :

این افراد سعی می ‌کنند در امور خود مستقل شوند و در انجام کارها از همسر خود کمک نگیرند و همچنین از حمایت او بهره نمی ‌گیرند . حتی این افراد در کارها مستقلانه پیش می‌ روند و با همسر خود مشورت نمی کنند .

چرا زن ها خیانت می کنند

علت خیانت زنها چیست؟ (چرا زن ها خیانت میکنند)

پس از بررسی نشانه های خیانت زنان باید علا خیانت در زنان مورد بررسی قرار گیرد. علت خیانت زنها موارد بسیاری را شامل میشود و باید به طور کامل بررسی شود . اما ۱۱ علت خیانت زن های متاهل موارد زیر می باشد :

 1. بی تفاوتی و همچنین کمبود محبت و عاطفه از طرف همسر خود ( یکی از اصلی ترین علل بروز خیانت می باشد )
 2. مورد ابراز علاقه و عاطفه قرار گرفتن از طرف شخصی به جز همسر خود
 3. عدم اعتماد به نفس و احساس طرد شدگی از طرف همسر خود
 4. نداشتن علاقه و انگیزه
 5. درک نشدن توسط همسر و تنها ماندن
 6. ابتلا به اختلال های روانی
 7. دچار شدن فرد به اعتیاد
 8. دچار شدن همسر به اعتیاد و نداشتن تعادل
 9. تامین نشدن از نظر مالی از طرف همسر
 10. عدم پاسخ گویی به نیازهای جنسی از طرف همسر خود و سرد مزاجی مردان
 11. حس تنوع طلبی ( این علت بیشتر در زمان خیانت مردان رخ می دهد اما در خیانت زنان نیز مشهود است )

چه زنانی بیشتر خیانت میکنند

 • زنانی که مشغول به کار هستند .
 • زنانی که درآمد بالایی دارند و نیاز مالی به همسر خود ندارند .
 • زنانی که احساس خوشبختی و خوشحالی در کنار همسر خود نمی کنند .
 • زنانی که از اعتماد به نفس پایینی برخوردارهستند .
 • زنانی که حس تنوع طلبی در آن ها بالا است .
 • زنانی که جذابیت و زیبایی بالایی دارند .
 • زنانی که احساس می‌ کنند طرفداری ندارند و محبوب نیستند .
 • زنانی که در دوره ی تخمک گذاری هستند .
 • زنانی که از همسر خود خیانت دیده اند .
 • زنانی که به همسر خود شک دارند .
 • زمانی که بارداری آن ها ناموفق بوده و به افسردگی پس از سقط مبتلا هستند .
 • زنانی که احساس می کنند از همسر خود بهتر و سر تر هستند .

 

زن خیانت کار

 

با مشاهده نشانه های خیانت زنان چه کار باید کرد ؟ 

در صورت مشاهده برخی از نشانه های خیانت زنان در همسر خود نباید عجولانه و بی پروا تصمیم گیری کنید. چرا که تصمیم گیری شما ممکن است غلط باشد و فقط زندگی مشترک شما را مورد تنش قرار دهد و بهتر است نخوه برخورد با خیانت زنان را بدانید و به درستی رفتار کنید.

از آنجایی که خیانت باعث می شود تا شما برانگیخته ، خشمگین و عصبانی شوید و ممکن است دست به اعمال ناشایست بزنید ، می بایست به روانشناس مراجعه کنید و از مشاوره خیانت استفاده کنید تا بتوانید به بهترین شکل تصمیم گیری کنید .

بنده شقایق درویشی عضو انجمن روانشناسان آمریکا و دارنده مدرک زوج درمانی از مرکز راه حل محور هلسینکی ، با برگزاری جلسات مشاوره خیانت سعی دارم تا به بهترین شکل با موضوع خیانت زنان ، خیانت مردان ، چگونگی پیشگیری از آن و راهکارهای درمانی شما را آشنا کنم تا به بهترین شکل تصمیم‌ گیری کنید .

2021-11-28T16:44:07+03:30توسط |دسته‌ها: خیانت|16 دیدگاه

16 دیدگاه

 1. Avatar
  ستار جولای 21, 2021 در 8:44 ب.ظ پاسخ

  به زن خودشک دارم گوشی خودش راازمن دورنگه میدارد .به بهانه دورهم جمع شدن صبحانه خوردن ازکرج‌ به تهران میرود کلاکارهاش مشکوک شده چکارکنم

 2. Avatar
  ستار جولای 21, 2021 در 8:47 ب.ظ پاسخ

  به زن خودم شک دارم بیشتراون کارهایی که بالا خودمو انجام میده دورنگه داشتن گوشی ازدست من رمز گذاری وبه بهانهای مخطلف ازخونه بیرون رفتن

 3. Avatar
  علیرضا آگوست 13, 2021 در 1:13 ق.ظ پاسخ

  واقعا دمتون گرم خانم شقایق تمامه حرفاتون حقه این مشکل برامن اتفاق افتاده وباعث جدایه من از همسرم شود ولی خدای من همسرمو دوست داشتن ولی احساس میکردم زنم تنوع دوست داشت و این خیلی ……ولی خدایش نفست حقه انشالا خدا بهتون اذت نفس وشما رو با خانم فاطمه زهرا مهشور کنه از حرفاتون دلم اروم گرفت خدا قوت بده وعمر با اذت داشته باشین دنیا ارزشه خیانت نداره اگه بدونبم چقد زنده وکی باید بریم یا علی…………

 4. Avatar
  محمودزاده آگوست 20, 2021 در 2:12 ب.ظ پاسخ

  سلام خدمت شما .حدودا ۸ماه پیش متوجه شدم زنم به من خیانت کرده کلی بحث مان شد اول انکار میکرد بعد با نشان دادن مدارک قبول کرد که با یکی از همکاراش که مردی متاهل بوده ومیدانست که متاهل است به قول خودش رابطه عاطفی ودرد دل کردن داشت که دروغ بوده من فیلمهایی از دوتاشون داخل ماشین در اغوش هم بدست اوردم که کتمان میکرد وهزار دلیل اورد که تو این کمبودها را داشتی من با ان مرد فقط درد دل میکردم .خواستم با هم روی ان مرد شکایت کنیم قبول نکرد گفتم بریم با خانواده ان مرد با حضور خودش صحبت کنیم قبول نکرد خواستم طلاقش بدم قبول کرد بعد فکر دخترم افتادم بعد طلاق چی بزسرش خواهدامد منصرف شدم تهدیدش کردم درصورتی طلاقش میدم که از هردوتاشون شکایت کنم وبه کیفر خیانت را به هرقیمتی ببینند به التماس افتاد نه این کارونکن ابروی مرا بیش از این نبر .الان چند ماهی مثلازندگی میکنیم صبح تاشب سر کارم شبها هم اون تو گوشی به اصطلاح بادوستان زن چت میکند میگویم گوشیت را بده ببینم با عصبانیت نمیدهد .چندبار باماشین تعقیبش کردم متوجه شدوناراحتی به پا کرد پسرم سر این موضوع ازماجداشده ومجردی زندگی میکنه ودخترم ۱۵سالشه باماست منم صبح تا شب خودمو میخورم که کجا رفته با کی صحبت میکنه بازم فکر خیانته یا سالمه ارامش ندارم نه می تونم طلاقش بدم نه میتونم با هاش با ارامش زندگی کنم با چنتا مشاور صحبت کردم نتیجه نداد کمکم کنید .

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی دسامبر 16, 2021 در 5:48 ب.ظ پاسخ

   سلام و وقت بخیر
   حتما از یک روانشناس متخصص طی جلسات متعدد کمک بگیرید.
   حتما میتونه به ارامشتون و حل مشکلتون کمک بیشتری بشه

 5. Avatar
  ابوالفضل سپتامبر 13, 2021 در 8:17 ق.ظ پاسخ

   سلام .من یه ماه پیش فهمیدم همسرم با یکی دیگه داره حرف میزنه ولی وقتی چتاشم نگاه کردم تو چتاشم مشخص بود که زیاد با پسره گرم نگرفته وقتی ازش پرسیدم قسم خورد تهدیدش کرده و مجبور به اینکه باهاش پیام بده شده اما الان زیاد بهم محبت نمیکنه همش تو خودشه البته افسردگی شدید هم داره بدلیل مشکلات زندگیمون و وقتی میگم چرا باهام اینجوری رفتار میکنی میگه تو باید درکم کنی که اعصابم خورده منم چیزی بهش نمیگم و تا کوچکترین اتفاقی میفته قهر میکنه میره خونه باباش اما خیلی زود خودش برمیگرده و به خونوادش هم نمیگه که باهام قهر کرده از طرفی واسه قضیه قبلی نتونستم باور کنم که دیگه بهم خیانت نمیکنه ولی خیلی دوسش دارم و نمیتونم ترکش کنم
  کمکم کنین چیکار کنم ممنون

  • دکتر شقایق درویشی
   دکتر شقایق درویشی دسامبر 16, 2021 در 5:29 ب.ظ پاسخ

   سلام
   از یک روانشناس و مشاور متخصص در حوزه خیانت راهنمایی بگیرید.

 6. Avatar
  سینا اکتبر 3, 2021 در 1:46 ق.ظ پاسخ

  یه راه حل داره اونم طلاقه خوب تموم مگه راه دیگه ای هم هست.

 7. Avatar
  مرتزا اکتبر 16, 2021 در 5:57 ق.ظ پاسخ

  من زنم پس از 18 سال زندگی خیانت کرد . معمولا زنهای خوشگل مغرورند و خیانت را حق خودشان میدانند و به عنوان یک موفقیت برای خود قلمداد میکنند

 8. Avatar
  مجتبی اکتبر 22, 2021 در 2:55 ق.ظ پاسخ

  اینجوری باشه و مبنای خیانت زنان این آیتم ها باشه ۹۰ درصد زنها خیانتکار میشن

 9. Avatar
  بهاره خالقی نوامبر 5, 2021 در 11:30 ب.ظ پاسخ

  من همسرم دوست ندارم ازم جدا نمیشه چه کنم؟

 10. Avatar
  بهار نوامبر 5, 2021 در 11:33 ب.ظ پاسخ

  من همسرم دوست ندارم ازم جدا نمیشه چه کنم؟

 11. Avatar
  م ش نوامبر 21, 2021 در 4:43 ب.ظ پاسخ

  زنهایی که مدام در برخورد با مردان به چشمشان خیره میشن و احوالپرسی خارج از متعارف میکنند و حریم برخوردها را حفظ نمیکنند و سرپا میخوان مرد نا محرم را قورت بدن قطعا خیانتکارند

 12. Avatar
  علی دسامبر 15, 2021 در 12:25 ق.ظ پاسخ

  تمام این خصوصیاتی که در این مطلب نوشته اید مو به مو در همسر بنده بارها بارها دیده شده من یک دختر ۴ساله دارم همسر من بدون دخترم زنده نمیمونه میخاهم دخترم را ازش دور کنم تا با آینده ای که خود رقم زده روبه رو شود

 13. Avatar
  Davood دسامبر 24, 2021 در 2:23 ب.ظ پاسخ

  بایدغافلگیرکرداگرشک دارید.هیچ راهکاری بهترازغافلگیرکردن نیست.وقتی درحین خیانت گیرافتادبدون معطلی یایدکشت خیانت کار.هیچ فرقی ندارن چه زن چه مرد باشه فوری باکشته بشه

  • Avatar
   A.b ژانویه 3, 2022 در 5:07 ب.ظ پاسخ

   داداش کشته بشه چیه یکم انسانیت داشته باش طلاق بده بره پی کارش دیگه تو خدا نیستی بخای واسه پایان عمر یکی دیگه زمان تایین کنی

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم