آزمون ریون کودکان

تماس و رزرو

آزمون ریون کودکان

تماس و رزرو

آزمون ریون کودکان

این آزمون در مجموع 36تصویر دارد که در مورد کودکان 5 تا9 سال سن قابل اجرا است.در هنگام اجرا اولین تصویر را به کودک نشان دهید، وبگویید: به این تصویر خوب نگاه کنید، قسمتی از آن برید شده است، هریک از تصاویر پایینی شکل قسمت بریده شده بالا را دارد و می تواند در آنجا قرار گرفته و قسمت بریدگی را پرکند. براین اساس، آزمودنی ابتدا تصویر بالایی راخوب نگاه کند و سپس از بین 6تصویر پایین ، تصویر
مورد نظر را پیدا کند
و… آزماینده بیش از آنچه دستورالعمل را خوب توضیح داد، حق ندارد به آزمودنی در تکمیل تصاویر کمک کند.کلا زمان لازم برای اجرای ریون کودکان 30دقیقه است.

آزمون ریون کودکان چیست؟

آزمون ریون کودکان یا همان تست RCPM کودکان (Raven’s Colored Progressive Matrices)، یکی از آزمون‌های شناختی است که به‌طور گسترده در روان‌شناسی برای اندازه‌گیری هوش غیرکلامی (non-verbal intelligence) و تفکر سطح بالا در کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تست بر اساس تست ریون که برای ارزیابی هوش در بزرگسالان طراحی شده است، همراه با اعمال تغییراتی ویژه کودکان، تدوین و تنظیم گردیده است.

در تست ریون کودکان، به کودک یک تصویر با الگوهای مختلف ارائه می‌شود که یک الگو یا یک قسمت از آن ناقص است و کودک باید یکی از گزینه‌های داده‌شده را برای تکمیل آن قسمت انتخاب نماید. این تست از زبان کلامی استفاده نمی‌کند و نیازمند بکارگیری تفکر بصری و فضایی توسط کودک، برای حل مسائل است.

آزمون ریون کودکان به عنوان یکی از ابزارهای معتبر برای ارزیابی هوش در محیط‌های آموزشی، مشاوره‌ای و تحقیقاتی استفاده می‌شود. این آزمون می‌تواند اطلاعاتی ارزشمند درباره توانایی‌های تفکری و ابتدایی کودکان ارائه دهد و به معلمان و والدین کمک کند تا نقاط قوت و ضعف هوشی کودک را درک کنند و بر این اساس، برنامه‌های آموزشی بهینه‌ای را به کودک ارائه دهند.

ساعات کار

تمام روزهای هفته ۰۹:۰۰ تا ۲۱:۰۰

  ۸۸۲۱۷۰۸۸ – ۰۲۱

آدرس

در صورت نیاز جهت تعیین وقت مشاوره حضوری و تلفنی می توانید با شماره تلفن: ۸۸۲۱۷۰۸۸ – ۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

Open chat
24ساعته پاسخگوی شما هستیم